“Paylaşmaya değer fikirler” sloganıyla kurulan TED (Technology, Entertainment, Design) dünyayı büyük bir sanal seminer, konferans salonuna dönüştürmeyi başardı. Bu yazımızda TED’de en çok izlenen 20 videoyu bulacaksınız.

TED Konuşmacılar genellikle yazarlar, profesörler ve iş dünyasının ileri gelen kişileri olmakla beraber her konuşmanın insanı bir tarafından vuran yanlarını görmek hiç de zor değil. Eğitim ve Kişisel gelişim açısından çok izlenen 20 video:

1. Okullar yaratıcılığı öldürüyor

2. Vücut dilin benliğini şekillendiriyor

3. Mükemmel liderler

4. Kırılganlığın gücü

5. müthiş içgörü darbesi

6. Altıncı His Teknolojisi

7. Orgazm hakkında bilmediğiniz 10 şey

8. neyi neden yaptığımızı soruyor

9. şaşırtıcı motivasyon

10. Sualtının Şaşırtıcılıkları

11.  Neden mutluyuz

12. İçe Dönüklerin Gücü

13. çığır açan giyilebilir teknoloji Altıncı Hissi tanıtıyor
14. Deha Üzerine

15. İstatistik Nasıl Görselleştirilir?

16. Bir yalanı nasıl fark ederiz

17.  Daha iyi çalışmanın mutlu sırrı

18.  Nefesimi 17 Dakika Nasıl Tuttum

19. beyinleri büyülüyor

20. Görünüş her şey değildir. İnanın, ben bir modelim

KAYNAKonedio
PAYLAŞ
Önceki İçerikYeni Doğan Kardeşiyle Karşılaşan Çocukların Tepkileri
Sonraki İçerikAile İçinde Ergene Yaklaşım ve Ailenin Önemi
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir