Acun Ilıcalı’nın kariyer analizi

0
245

Mümin Sekman’dan Acun Ilıcalı’nın kariyer analizi

Cine5 ekranlarında Ece Vahapoğlu’nun sunduğu “Uzun Lafın Kısası” programının konuğu, kişisel gelişim ve başarı üzerine yazdığı kitapları beğeniyle takip edilen yazar Mümin Sekman programda Türkiye’deki başarılı ünlüleri açıkladı.

Ece Vahapoğlu’nun “Türkiye’de çeşitli sektördeki ünlülerin hangileri başarılı? Başarı, ünlülerde kimle özdeşleşiyor?” sorusu üzerine cevap veren Mümin Sekman, “Televizyon dünyası içerisinde son dönemde Acun Ilıcalı bir fenomen oldu. Bir başarı elde etti, başarısını kurumsallaştırıp devam etti.

Dünyada şöyle bir trend var; sıcak, yaklaşılabillir ve cana yakınlık önemli bir başarı becerisi olmaya başladı. Acun Ilıcalı’nın da fabrika ayarlarında sıcaklık ve cana yakınlık var. Ancak başarısı arttıkça cana yakınlığını kaybediyor. Amatör ruhken daha sıcak olabilirsiniz ama başarıyı kurumsallaştırmaya başlayınca eski sıcaklığınız kaybolmaya başlar.” dedi.

Vahapoğlu’nun “Bu herkeste böyle olur mu, yoksa Acun Ilıcalı’ya “dikkat bu yöne gidiyorsun” diyelim mi?” sorusuna ise, “Acun’un başarısının geldiği kaynak, sıcaklığı ve cana yakınlığı olduğu için daha önemli. Koruyabilirse korumasını öneriyorum. Bu kendi içinde ikilem, kendini yok eden bir başarı biçimidir. Arabeskçiler de de böyledir. Arabeskçiler yoksulken bir albüm yaparlar, halk der ki benim gibi biri.

Albümünü alırlar, ünlü ve zengin birine dönüşür. Kendisi gibi biri olmamaya başlar başarısı sabote eden bir şekle dönüşür.” diye cevap verdi.

PAYLAŞ
Önceki İçerikHızlı Okuma İçin Temel Alıştırma
Sonraki İçerikZengin Çocuklar Okulda ve Hayatta Daha Başarılı Mı?
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir