Adam Eşinin Parasal Olarak Eve Katkısını Hesapladı

0

“Eşiniz ne iş yapıyor” sorusuna “Ev hanımı” diye cevap verildiğinde ev hanımlarının aile bütçesine katkısı olmadığı düşüncesi zihinlerde oluşuyor. Acaba ev hanımı kadınların evin servetine katkısı nedir? İşte bunun cevabını merak eden adam bir hesaplama yapıyor.

Steven ve Glory üç yıllık evli bir çift, oğulları Esra doğduktan sonra Glory işinden ayrılıp tüm vaktini çocuğunun bakımına ayırmış.

Yakın bir zamanda karısının ne kadar özverili davrandığıyla ilgili bir yazı yayınlayan Steven karısının emeklerini asla karşılayamayacağını söylüyor.

Adam Eşinin Parasal Olarak Eve Katkısını Hesapladı Evlilik Danışmanlığı Fotoğraflarla Kişisel Gelişim  evlilik ev işlerinin maliyeti ev hanımlarının eve katkısı eş çalışmayan eşin eve maddi katkısı   “Karım her gün evde kalıp oğlumuzla ilgileniyor. Bezini değiştiriyor, onu besliyor, onunla oynuyor, onu uyutuyor, ve sıkıntılı olduğunda onu rahatlatıyor. Bunlar sadece yaptıklarının minimum ifadesi.”

Adam Eşinin Parasal Olarak Eve Katkısını Hesapladı Evlilik Danışmanlığı Fotoğraflarla Kişisel Gelişim  evlilik ev işlerinin maliyeti ev hanımlarının eve katkısı eş çalışmayan eşin eve maddi katkısı   “Tabi ki oğlumuza bakıyor olmak ebeveyn olmanın doğal bir sonucu ama aynı zamanda ciddi bir miktar paranın elimizde kalması demek.”

Adam Eşinin Parasal Olarak Eve Katkısını Hesapladı Evlilik Danışmanlığı Fotoğraflarla Kişisel Gelişim  evlilik ev işlerinin maliyeti ev hanımlarının eve katkısı eş çalışmayan eşin eve maddi katkısı   Amerikalı adam karısının evde yaptığı tüm işlerin bir yıllık parasal karşılığını şu şekilde hesaplamış:

• Tam zamanlı çalışan bir dadının yıllık ücreti 36.660 $
• Evin temizlenme masrafı(yıllık) 5.200$
• Kişisel aşçının yıllık ücreti 12.480$
• Faturalar ve bütçe ile ilgili yardımcı olan bir finans asistanının yıllık ücreti 3.900$
• Kişisel alışveriş elemanının yıllık ücreti 13.520$
• Profesyonel davetlerde size eşlik edecek bir asistanın bir yıllık masrafı 900$
• Yıllık çamaşır servisi ücreti 1.300$

“Toplamda 73.960$ lık bir yıllık maaştan bahsediyorum ve ben bunu karşılayamam.”Adam Eşinin Parasal Olarak Eve Katkısını Hesapladı Evlilik Danışmanlığı Fotoğraflarla Kişisel Gelişim  evlilik ev işlerinin maliyeti ev hanımlarının eve katkısı eş çalışmayan eşin eve maddi katkısı

“Tabi ki çocuğumuzun bakımın dışında kendi harcamalarımız da oluyor ve karım kendisi için alışveriş yaptığında kendini suçlu hissettiğinde çok utanıyorum. Aslında hak ettiği çok çok daha fazlası.”Adam Eşinin Parasal Olarak Eve Katkısını Hesapladı Evlilik Danışmanlığı Fotoğraflarla Kişisel Gelişim  evlilik ev işlerinin maliyeti ev hanımlarının eve katkısı eş çalışmayan eşin eve maddi katkısı

“Karım beni seviyor, oğlumuzu seviyor, ailemizi seviyor ve yaptığı her şeyi sevgisiyle yapıyor. Bunu biliyorum ve onu ne kadar takdir ettiğimi herkesin bilmesini istiyorum.”Adam Eşinin Parasal Olarak Eve Katkısını Hesapladı Evlilik Danışmanlığı Fotoğraflarla Kişisel Gelişim  evlilik ev işlerinin maliyeti ev hanımlarının eve katkısı eş çalışmayan eşin eve maddi katkısı

“Yazdıklarımın hepsi bir şekilde onu ne kadar çok sevdiğimi tekrar söyleme şeklim.”Adam Eşinin Parasal Olarak Eve Katkısını Hesapladı Evlilik Danışmanlığı Fotoğraflarla Kişisel Gelişim  evlilik ev işlerinin maliyeti ev hanımlarının eve katkısı eş çalışmayan eşin eve maddi katkısı

İlgini Çekebilir:   Anne-Baba Kavgaları Kızları Evlilikten Soğutuyor