Ahmet Yıldız’ın Sosyal Medya Paylaşımlarından En Çok Dikkat Çekenler

0

Yazar ve Danışman olan Ahmet Yıldız facebook hesabı üzerinden psikoloji ve kişisel gelişim alanında önemli paylaşımlar yapıyor. Sizin için onun en çok dikkat çeken paylaşımlarını derledik.

Ahmet Yıldız'ın Sosyal Medya Paylaşımlarından En Çok Dikkat Çekenler Featured Kişisel Gelişim Kişisel Gelişim Sözleri

1. Zeki insanlar arkadaşlık kurma konusunda daha seçicidir. Daha az arkadaş edinmeye çalışırlar.
2. Sosyallikten uzak duran insan anti-sosyal olarak algılanmamalıdır. Her 4 kişiden 1’i sahteliğe tahamül edemediğinden yalnızlığı tercih eder.
3. Bu yazıyı okursan çok üzüleceksin, hala okuyorsun değil mi? İşte bazen üzüleceğini bile bile sonuna kadar gidersin.
4. Bir insan için dört zor durum: 1)Genç yaştaki karamsarlık, 2)İleri yaştaki pişmanlık, 3)Ertelenmiş ve amaçsız yaşam, 4)Kabullenilen çaresizlik
5. Bir okun en uzaktaki hedefi vurmadan önce, en dibe kadar çekilmesi gerekir. Dipte olmak, büyük çıkışların temelidir.

Ahmet Yıldız'ın Sosyal Medya Paylaşımlarından En Çok Dikkat Çekenler Featured Kişisel Gelişim Kişisel Gelişim Sözleri

6. Yalnizlik, IQ’su yüksek insanların en çok şikayet ettiği psikolojik semptomdur.
7. Hayır’ diyememenin üç sonucu: 1) Kişisel sınırlarınız ihlal edilir, 2) Stres ve iş yükünüz artar, 3) Arkadaşlıklarınız zarar görür.
8. Gerçekten öğrenmek için öğretmen ve öğrencilerin düşmenin ve kendini toparlayarak yenden ayağa kalkmanın normalliğine inanması gerekmektedir
9. Değerini sürekli koruyan yaratıcı fikirlere gereken önem verilmez ise, öğrenciler bilginin unutulabilir parçaları ile yüz yüze bırakılır.
10. Kişiye göre davranacaksın, küçükle küçük olacaksın hatta; ama seviyesizin seviyesine inecek kadar düşmeyeceksin hayatta. Paulo Coelho
11. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre “Evlilik oranı yüzde 10 artarken, boşanma oranı yüzde 38 artmıştır”
12. İnsanların yüzde 57’sinin online konuşmaya harcadığı vakit gerçek hayatta konuşmaya ayırdığı vakitten fazla.
13. Doğduktan sonra kör olmuş olan insanlar rüyalarında görüntüler görürler. Kör olarak doğan kişilerse rüyalarında görüntü görmezler, ancak duyma, koklama, dokunma ve hissetme üzerine rüya görürler.

Ahmet Yıldız'ın Sosyal Medya Paylaşımlarından En Çok Dikkat Çekenler Featured Kişisel Gelişim Kişisel Gelişim Sözleri

14. DUA eden kişinin çevresindeki kişilerin beyin dalgaları,kendisininki ile birleşerek son derece güçlü dalgalar üretir.Bu nedenle toplu DUA etkilidir
15. İnsanların %70’i cep telefonları yanı başlarındayken daha rahat uyumaktadırlar. Buda teknoloji bağımlılığının göstergesidir.
16. Su kaybı,okullarda uyuşukluk ve yetersiz öğrenmeye neden olur.Bu nedenle,öğretmenler beslenmenin öneminin farkında olmalı,çocuklar su içmeli
17. Çalışkan olmakla yaratıcı olmak arasındaki ters orantı kanıtlandı. Araştırmalara göre tembel insanlar diğerlerine oranla %90 daha yaratıcı.
  • Ahmet Yıldız’ı Fecabook’dan Takip Etmek İçin TIKLAYINIZ..
  • Ahmet Yıldız’ı Twitter’den Takip Etmek İçin TIKLAYINIZ..
İlgini Çekebilir:   Her Şey Seninle Başlar 6 Yılda Rekorlar Kırdı