Akıl Sporu Yaptıracak Kızılderili Sözleri

0
5080

Bazı sözler vardır insanın beynini alt üst eder. Bazı sözler vardır kişisel gelişim yolunda insana ışık olur. İşte Kızılderililerden aklı karıştıran ışık olan sözler..

ARKAMDA yürüme, ben öncün olmayabilirim. Önümde yürüme, takipçin olmayabilirim. Yanımda yürü, böylece ikimiz eşit oluruz.

(Ute Kabilesi)

*Ölüler güç ve bilgilerini beraberinde götürmez, yaşayanlara ilave eder.

(Hopi Kabilesi)

Düşmanımı cesur ve kuvvetli yap! Eğer onu yenersem utanç duymayayım.

(Apache Kabilesi)

Şeytan hakkında konuşmayın. Gençlerin kalbinde merak uyandırır.

(Siyu Kabilesi)

Bir kere al şunu demek, iki kere ben vereceğim demekten iyidir.

(Kabilesi bilinmiyor)

Su gibi olmalıyız. Her şeyden aşağıda, ama kayadan bile kuvvetli.

(Siyu Kabilesi)

Bir başkasının kabahati hakkında konuşmadan önce daima kendi makoseninin(“kuzey amerika kızılderililerinin giydiği deriden yapılmış, tek parça ayakkabı” ve “kısa ökçeli, bağsız ayakkabı”) içine bak

(Sauk Kabilesi)

Bir düşman çok, yüz dost azdır.

(Hopi Kabilesi)

Kehanet, muhtemel bir olayı kesin bir bakış ile görmekten başka şey değildir. Hava ya bulutlu olacaktır, ya da güneş açacaktır.

(Cherokee Kabilesi)kızılderili sözleri

Komşun hakkında hüküm vermeden önce, iki ay onun makosenleriyle yürü!

(Cheyenne Kabilesi)

Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatın dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere değişmeye başlamış olacaktır.

(Mohawk Kabilesi)

PAYLAŞ
Önceki İçerikMini Konferans: Tabletle Eğitim Faydalı Olabilir Mi?
Sonraki İçerikİnsanı İçe Dönük ve Dışa Dönük Yapan Nedir?
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir