Anksiyete ve Depresyon İnsanın Hayatını Nasıl Etkiler?

0
2183

Depresyon ve anksiyete çok sık duyduğumuz ama anlaşılması çok güç olan ruh sağlığı sorunlarıdır. Bu iki hastalık ile mücadele içinde olan bir kişi neler hisseder, neler düşünür, neler yaşar işte bunun fotoromanı..

Günümüz rahatsızlıkları arasında başı çekenlerden ikisi depresyon ve kaygı bozukluğu. Kaos, şehir yaşantısı, sürekli aksiyon içerisinde olmak ve genetik bozukluklardan kaynaklanan bu rahatsızlıklar biz farkına varmasak da etrafımızdaki çoğu insanda mevcut.

Etrafın baskısı ve rahatsızlığa karşı olan anlayışsızlıkla tedavisi daha da zorlaşan bu durumların nasıl hisler yarattığını diğer insanlara da anlatmak isteyenler çok güzel bir yöntem seçmişler.

Depresyonu birçoğumuz az çok tanıyoruz. Zaman zaman ruhumuzu eline geçiriyor, hayattan aldığımız tadı yok edip bizi amaçsız, bomboş bir şeye çeviriyor.

En az depresyon kadar kötü olan diğer durum ise anksiyete. Yani kaygı bozukluğu, kafanın bir an bile rahat olmaması, insanın kendi kendini kemirmesi…

Şimdi bir de bu ikisini aynı anda yaşadığınızı düşünün.

Tasarımcı Nick Seluk, anksiyete ve depresyondan muzdarip olan takipçisi Sarah Flanigan’la iş birliği yapmış ve bu amansız mücadeleyi çizim haline getirmiş.

İşte, anksiyete ve depresyonun kocaman birer taş olarak gösterildiği o çizimler:

anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-17anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-18anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-19anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-20anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-21anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-22anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-23anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-24anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-25anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-26anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-27anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-33anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-29anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-30anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-31anxiety-depression-comics-nick-seluk-sarah-flanigan-awkward-yeti-32

KAYNAKboredpanda
PAYLAŞ
Önceki İçerikJopan İş Hayatını Anlatan Fotoğraflar
Sonraki İçerikZihinsel Olarak Güçlü İnsanların 5 Özelliği
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir