Araba Hırsızları

0
149

Suç örgütleri Türkiye´nin belki en çok kazanan kurumları (!) olabilir, ama hiç birinin Kolombiya´dakiler kadar gelişmiş yöntemler kullandigini sanmıyoruz.

İşi dolayısıyla Kolombiya´nin başkenti Bogota´da yaşayan bir amerikalı, bir sabah uyandığında 60 bin dolar değerindeki gıcır gıcır Mercedes´inin yerinde olmadığını görür. Polise yaptığı başvurular, gazeteye verdiği ilanlar sonuçsuz kalır. Allah´tan arabası sigortalıdır. Hemen gerekli işlemleri yapmak için sigorta şirketine başvurur. Bu sırada bir telefon gelir.Telefondaki ses, 10 bin dolarlık fidye karşılığında arabasını geri vermeyi önermektedir. Öykümüzün Amerikalı kahramanı, sigorta şirketinin tavsiyesiyle parayı öder ve aracını hırsızların söylediği yerde sapasağlam bulur.

Telefon ertesi gün yine çalar ve hırsızlar, “parayı hemen ödediği için, arabasının bir yıl boyunca hırsızliğa karşı sigortalandığını” söylerler. Ancak bir hafta sonra kahramanımızin Mercedes´i yine çalınır. Ertesi gün aynı hırsızlar telefon edip 10 bin dolar fidye isteyince Amerikalı dostumuz, “bu yaptığınız çok ayıp!” diyerek hırsızları protesto eder: “Geçen hafta da aracımı çaldınız ve ben fidyeyi ödeyince bir yıl boyunca dokunmayacağınızı söylediniz!” Bunun üzerine telefondaki ses böyle bir sey olmayacağını belirterek, “yine de her ihtimale karşi” kontrol etmeye karar verir. Ahizeden bilgisayar tuşlarına basıldığı duyulmaktadır.

Araştırmasını tamamlayan oto hırsızı, binlerce kez özür dileyerek, bir yanlışlık olduğunu kabul eder ve kurbanına arabasını nerede bulabileceğini söyler. Amerikalı dostumuz arabasını almaya gittiğinde ön koltuğun üzerinde yapılan yanlışlıktan ötürü özür dileyen bir kartı eşliğinde bir şişe şampanya bulur.

PAYLAŞ
Önceki İçerik311 Numaralı Oda
Sonraki İçerikFerrarisini Satan Adamdan Bilge Mi Olur? // Komik
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir