Aşkın Gözyaşları-Tebrizli Şems

3

Kitap Yazarı- Sinan Yağmur

Aşkın Gözyaşları-Tebrizli Şems Kişisel Gelişim Kitap Dünyası  yağmur mevlana

Yedinci ve en tesirli bıçak darbesi ensesine gelir boynu sağa doğru bükülmüştür. Dervişler yere kapanmasını bekleye dursun. Şems Hz. Peygamberin şu hadisini sesi boğuk mırıldanır: “Allah’a kavuşmayı isteyeni Allah da sever” Dervişlerden birisi sırtına tekmeyi vurur. Yüzüstü taş zemine kapanır, dudağı patlamış, dişleri zemine dökülmüştür Siyah feracesi kanlar içinde bordoya dönmüştür. Saçlarından tutarak kafasını kaldıran dervişin niyeti Şemsin başını gövdesinden ayırmaktır

Baş derviş engeller. Bırakın son nefesini versin. Sonra da en yakın bir kuyuya atın. Kıyafetine sarp atın.

Avluyu yıkayın. Sabah ile yola çıkarız. Şems hala son nefesini vermemiştir Sille taşının üzerindeki başını hafifçe göğe kaldırır ve: “Allah ne güzel sevgilidir. Rabbim sana aşığım. Ve bu canı sana hediye ediyorum.” Mevlana içeri girer, mendili koklar eli titreyerek açar. İçinden san kağıda yazılmış bir not çıkar: “Yemin ederim ki ölümümün gözlerinin önünde olmasını isterdim. Gör ki aşk için ölmek ne demekmiş.” Mevlana olduğu yere düşüp bayılmıştır.Geceden sonra doğan ve kalplerin çöllerini cennetlere çeviren bir gözyaşı bu. Çoraklaşmış ve çöle dönmüş kalpler; açın sadrınızı! Aşkın gözyaşları, serin serin, sağanak sağanak, üzerimize damlıyor;bakın gökyüzüne, nasılda aşk yağıyor..

İlgini Çekebilir:   Hayatın Üstüne Gitmezseniz, Hayat Sizin Üstünüze Gelir !
  • filiz parlak

    çok methettiler bende yeni almıştım okuyacaktım. bakalım ben nasıl sonuç alacağım? elif şafak ın aşk isimli kitabını da okumuştum, çok beğendim, bu nasıl acaba.

  • cancan

    Teşekkürler bötecan

  • bötecan

    BU KİTAPI OKUYUPTA BEĞENENLERE HAYRET EDİYORUM.YAZARIN ÜSLUBU BERBAT VE BU ADAM TASAVVUFUN YANINDAN BİLE GEÇMEMİŞ.BİDE ELİF ŞAFAK AŞK KİTABINI ELEŞTİRİYOR ONUN YAPTIGI BENZETMELERİN ÇEYREĞİ YOK.VE KİTABIN İLK BAŞLARINDA YAZDIĞI SÖZ MUYİTTİM ARABİ MAVLANA GİBİ BİR İNCİNİN YANINDA ÇAKILTAŞI BİLE DEĞİL DEMESİ SAYGISIZLIKTIR.SADECE PARA KAYGISI GÜDÜLEREK YAZILMIŞ BİR KİTAP.HİÇ TAVSİYE ETMİYORUM.