Azerbaycan Eurovision 2011 final gecesi şarkısı internet sitemizde (Video izle)

0
197

Azerbaycan Eurovision 2011 birincisi oldu. Evet, Azerbaycan Eurovision 2011 birincisi oldu. Azerbaycan Eurovision 2011 ipini Azerbaycan göğüsledi ve birinci oldu!

Almanya’nın Duselldorf kentinde yapılan 56. Eurovision Şarkı Yarışması’nı Azerbaycan kazandı.

Temsilcimiz Yüksek Sadakat’in yarı finalde elendiği yarışmada 25 ülke yarıştı. Final gecesinde Azerbaycan’ı temsil eden Ell/Nikki olarak bilinen Eldar Gasimov ve Nigar Jamal ikilisi seslendirdikleri “Running Scared” adlı parçayla toplam 221 puan almayı başardı. Sonuçların açıklanmasının ardından Azeri şarkıcılar büyük sevinç yaşarken, Nigar sahneye Türk bayrağıyla geldi. 43 ülkede 100 milyondan fazla kişi tarafından izlenen ve oldukça heyecanlı geçen yarışma sonunda İtalya ikincilik, İsveç ise üçüncülük sırasına oturdu. İsviçre ise listenin sonunda yer aldı.

Sanki Türkiye kazandı

Eurovision Şarkı Yarışması’nda geçen salı günü yapılan yarı finalde elenerek hayal kırıklığına uğrayan Türkiye, Azerbaycan’ın jestiyle birinci olmuş kadar sevindi! Yarışmayı açık ara farkla kazanan Azerbaycanlı Eldar ve Nigar, sevinç içinde sahneye koşarken ellerinde salladıkları Türk bayrağıyla gönülleri fethetti. Yüksek Sadakat grubununun sürpriz bir şekilde yarı finalde elendiği 56. Eurovision Şarkı Yarışması’nın finali dün gece Almanya’nın Düsseldorf kentinde yapıldı.

25 ülkenin yarıştığı gecede sanatçılar performanslarını sergiledikten sonra sıra oylamaya geldi. 43 ülkenin katıldığı oylamada puanlar açıklandıkça heyecan da artmaya başladı. İlk başta Yunanistan’ın önde götürdüğü yarışmada daha sonra İsveç ilk sıraya yerleşti. Ardından Azerbaycan’ı ‘Running Scared’ adlı İngilizce parçayla temsil eden Eldar ve Nigar’ın önlenemez yükselişi başladı. Türkiye’nin de tam puan verdiği Azerbaycan, arka arkaya 10 ve 12’leri toplayarak 221 puanla birinci oldu. Sonlara doğru atağa geçen İtalya 189 puanla ikinciliğe yerleşirken İsveç 185 puanla üçüncü oldu. Eldar ve Nigar yarışma bitip de sonuç resmileşince ekipleriyle birlikte sahneye koştu. Elindeki ‘kocaman’ Türk bayrağını sahnede de sallamaya devam eden Nikki, yarışmadan elendiğimiz için üzülenleri fazlasıyla teselli etti!

Eurovision finalini Türkler ve Almanlar birlikte izledi

Ankara’da yaşayan Almanlar, Eurovision şarkı yarışmasını düzenledikleri gecede birlikte izledi. Ankara’da yaşanan bir grup Alman, ülkelerinde üçüncü kez düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’nın canlı yayınını izlemek için Rİxos Otel’de bir araya geldi. Geceye Almanya Büyükelçisi Eckart Cuntz da katıldı. Davetlilere Türkçe ”Hoşgeldiniz” diyen Cuntz, ”Korkmayın bu akşam şarkı söylemeyeceğim. Şarkı yarışmasını birlikte izlemekten mutluluk duyuyorum” dedi.

Yarışmayı canlı yayından izleyenler arasında ”Öyle bir geçer zaman ki” dizisinde Caroline rolünü oynayan Alman sanatçı Wilma Elles de yer aldı. Davetliler Elles ile bol bol fotoğraf çektirdi. Wilma Elles de Eurovision Şarkı Yarışması’nın farklı kültürlerin yakınlaşmasında çok önemli rol oynadığını ve müziğin kültür köprüsü olduğunu söyledi. Geceye katılanlar, yarışmasının finalinde sahne alan sanatçıların şarkılarına Almanya bayrağı sallayarak eşlik etti.

 

PAYLAŞ
Önceki İçerikÇocuğumu süt içmeye nasıl alıştırabilirim?
Sonraki İçerikÖlümsüz insan beyni geliyor!
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir