Başarı Konusunda Doğuştan Şanslı Kişilerin 7 Özelliği

0

Başarı konusunda bazılarımız doğuştan şanslı. İşte başarı ve para konusunda şanslı olan insanların doğuştan gelen ve kendilerine bağlı olmayan bazı özellikleri.

1. Boy Uzunluğu

Başarı Konusunda Doğuştan Şanslı Kişilerin 7 Özelliği Featured Fotoğraflarla Kişisel Gelişim doğuştan şanslı başarılı insanın özellikleri başarılı insan başarı  2009 yılında yapılan bir araştırmaya göre boyu uzun olanlar daha fazla kazanıyor. Boy uzunluğunun her cm’si için 1000 dolar daha fazla para kazanıyoruz.

2. Sarışın Olmak

Başarı Konusunda Doğuştan Şanslı Kişilerin 7 Özelliği Featured Fotoğraflarla Kişisel Gelişim doğuştan şanslı başarılı insanın özellikleri başarılı insan başarı  2010 yılında Avustralya’da yapılan bir araştırmaya göre sarışın kadınlar daha zengin erkeklerle evleniyor. Ayrıca sarışın kadınlar diğer kadınlara göre %50 daha fazla kazanıyor.

3. Psikopat Olmak

Başarı Konusunda Doğuştan Şanslı Kişilerin 7 Özelliği Featured Fotoğraflarla Kişisel Gelişim doğuştan şanslı başarılı insanın özellikleri başarılı insan başarı  CEO’ların psikopat alma ihtimali diğer insanların psikopat olmalarından dört kat daha fazladır. Jon Ronson’un kitabında yer alan Psikopat Testi verilerine göre normal insanların yaklaşık yüzde biri psikopat olarak kabul edilir. CEO’lar arasında ise bu oran yüzde dört oranındadır.

4.Kalın Kaşlara Sahip Olmak

Başarı Konusunda Doğuştan Şanslı Kişilerin 7 Özelliği Featured Fotoğraflarla Kişisel Gelişim doğuştan şanslı başarılı insanın özellikleri başarılı insan başarı  2010 yılında yapılan “Kurumsal Güzellik Yarışması” nda alt düzey yöneticiler ile CEO’ların yüz özellikleri karşılaştırıldı. En yüksek rütbeli CEO’ların kalın ve gür kaşlarının daha fazla olduğu tespit edildi.

5. Deborah, Sally ve Cynthia İsimleri Daha Başarılı

Başarı Konusunda Doğuştan Şanslı Kişilerin 7 Özelliği Featured Fotoğraflarla Kişisel Gelişim doğuştan şanslı başarılı insanın özellikleri başarılı insan başarı
Linkedin verilerine göre Bob, Peter, Jack, Cynthia, Deborah, Sally ve Cynthia isminleri CEO’lar arasında daha çok yoğun kullanılan isimlerdir. Türkiye konusunda ise bilgi yok.

6. İlk Doğan Çocuk Olmak

Başarı Konusunda Doğuştan Şanslı Kişilerin 7 Özelliği Featured Fotoğraflarla Kişisel Gelişim doğuştan şanslı başarılı insanın özellikleri başarılı insan başarı  Norveç’li araştırmacılara göre ilk çocukların IQ ortalamalarının yüksek olması ve rekabetçi olmalarından dolayı daha başarılı kariyere sahipler.

7. Haziran ayında doğmuş olmak

Başarı Konusunda Doğuştan Şanslı Kişilerin 7 Özelliği Featured Fotoğraflarla Kişisel Gelişim doğuştan şanslı başarılı insanın özellikleri başarılı insan başarı  İngiltere Ulusal İstatistik Dairesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre nobel ödülü kazananların 22’si ve yüksek yöneticilerin %23’ü haziran ayında doğmuştur.
İlgini Çekebilir:   Bir Gün Odamda Tek Başıma Düşünürken