Başarı yolunun başındayken objektif davranmayın

1
165

24 ekranlarının sevilen programı ‘Farkında mısınız?’ın bu bölümünün konukları Kişisel Gelişim uzmanı Mümin Sekman, İmaj ve İletişim Danışmanı Özlem Çakır ve Yönetici Koçu Gamze Acar Bayraktaroğlu oldu.

Temel olarak ‘Kişisel Gelişim’ ve ‘Yaşam Koçluğu’ konularının ele alındığı programda başarının tanımı, Türkiye’de kişisel gelişim sürecinin durumu, başarılı olmanın zorluğu, fiziki görünümün başarıya etkisi gibi konulara da değinildi.

Başarılı olmak için motivasyonun öneminden bahseden Mümin Sekman, “Şimdi bu şöyle birşey.. Eğer başarı yolunun başındaysanız olumlu varsayımlara daha fazla ağırlık vermeniz gerekiyor. Hayat karşısında çok da objektif olmamanız gerekiyor. Başardıktan sonra objektif olabilirsiniz ancak başarı yolunun başındayken objektif olursanız başarısızlığa talim edersiniz. Pozitif bir sapmaya yani seçilmiş bir iyimserliğe ihtiyacınız vardır.” dedi. youtube videosu izleyelim.

1. BÖLÜM

2.BÖLÜM

Haber Kaynağı: yirmidorthaber.com

PAYLAŞ
Önceki İçerikEvlilik Programları Aileye Zarar Veriyor
Sonraki İçerikZihin Haritalama Programı (FreeMind)
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir