Başarılı İnsan Profili

0
453

iste_en_mutlu_insan_profili_h6946İŞİNİZDE BAŞARILI MISINIZ? PATRONLARINIZ ÜZERİNDE NASIL BİR İMAJINIZ VAR? BİLİMSEL ARAŞTIRMALAR, BAŞARILI İNSANLARIN BAZI STANDART ÖZELLİKLER TAŞIDIĞINI ORTAYA KOYDU.

Bir iş görüşmesine gittiğinizde verdiğiniz ilk imajdan, işe alındıktan sonra ki tavırlara kadar her türlü davranışınız, başarılı olup olmadığınızı ele verir. Yıllardır yapılan araştırmalar sonucunda, iyi pozisyona gelen başarılı insanların ortak davranış benimsedikleri ortaya çıkartılmış.
Araştırmalarda başarılı insanların günlük hayatlarında doğru karar verebilen, gereksiz detay ve düşüncelerle uğraşmayarak olayların özüne inebilen(Yani risk almaktan bahsediliyor.), sağduyu sahibi kişiler olduğu kaydedildi.
Başarılı insanlar, her zaman kazanmaya kararlı olduğu ve işlerini severek yapıyorlar, bunun yanı sıra özel yaşamlarına da dikkat ediyorlar.

İŞTE BAŞARILI BİR İNSANIN PROFİLİ

Çalıştıkları alanla ilgili olarak en az bir konuda uzman bilgisine sahiptirler. Bu bilgiye sahip olmanın yolunun ömür boyu öğrenmekten geçtiğini bilirler.
Günlük yaşamda doğru kararlar alabilirler(yanlış karar nadiren…).
Gereksiz detaylarla uğraşmazlar(ya olmazsa!, ya yapamazsam vb…).
Olayların özüne inmek onlar için önemlidir. (bu kadarı da yeter ya gerisini boş ver,salla demezler).
Sağduyu sahibidirler (işte bu iş bana göre diyebilenler)
Mizah duyguları gelişmiştir (patron gülümseyerek bir şey anlatıyorsa siz yılışmayın sadece espriyi anladığınızı belirtin)
Kendilerine gülerek hatalarının sorumluluğunu üstlenebileceklerini gösterirler.
Duygularını açığa vurarak toplumsal ilişkilere katkıda bulunurlar.
Onları tanıtan şeylerin söylediklerinden çok yaptıkları olduğunu bilirler.
Çevrelerindeki insanların güvenlerini kazanarak, onların itimatlarını hiçbir zaman kötüye kullanmayacaklarını daima onların çıkarlarını gözeteceklerini hissettirirler.
Gçrünüşleriyle de başarılı olduklarını ispatlarlar. Onları her zaman temiz,ütülü iş ortamına yakışır kıyafetler içinde görürüz.
Bakımlı olmaları kendilerine duydukları saygının bir göstergesidir.
Özel yaşamlarına dikkat ederler(Aşk a dikkat!).
Üreticidirler. Sıkça unutulsa da yaşamın her alanında üreticiye yer vardır.
Vücut dilini kullanmayı bilirler (Hemen olmasa da uzmanlaştıkça kendiliğinde gelişiyor.).
Dikkatli eleştirmenlerdir (Zekanızı gösterin ).
Bir daha aynı problemle karşılaşmamak için gerekli dersleri alırlar (bir hatayı tekrarlamayın).
Kendilerini iyi reklam ederler (CV olayı).
Kazanma kararlılıkları vardır.
Stres altındayken bile kendilerinden kuşku duymazlar
Çevresindekilere içtenlikle yardım ederler. Böylelikle kişilerin kendilerini önemli hissetmelerini sağlarlar.

PAYLAŞ
Önceki İçerikBilinçaltı ve Otuz İlginç Özelliği
Sonraki İçerikRomanlar Çok satmamışlar!..
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir