Başarılı İnsanların Başarı Ritüelleri

0
8238

Başarılı insanlar yaratıcı düşüncelerini geliştirmek ve hepimizin hayranlıkla baktığı eser ve icatlarını yapabilmek için hangi başarı törenlerini yada ritüelleri yapıyor. İşte Cevabı…

Geri
Sonraki

GİRİŞ

Bazı kelimeler çok yoğun ve güçlüdür; ritüel gibi. Ritüel kelimesinin sözlük açıklaması “belirli bir düzeni takip eden sözler ve eylemler”. Eş anlamlıları “ayin”, “tören”.. Ritüelleri açıklarken kendisi de ritüellerine göre büyük bir disiplinle yaşayan bir edebiyatçıdan yardım almak istiyorum.

Süper yetenekli romancı Haruki Murakami ritüelleri konusunda şöyle der; “Tekrar etmek başlı başına önemli bir şeydir; bir tür hipnotizmadır. Daha derin bir ruh haline geçebilmek için kendimi hipnotize ediyorum.”

Hepimizin kendine göre bilinçli veya bilinçsiz geliştirdiği çalışma ritüelleri vardır eminim. Kendi alanlarında en iyi noktalara gelen sanatçı ve bilim adamlarının da var. Üstelik oldukça ilgi çekici ve eğlenceliler.

Sizler için bu harika insanların büyüleyici ritüellerini derledim sevgili dostlar. Ben araştırıp yazarken çok eğlendim ve anladım ki abartmadan ufak “takıntılarımızı” serbest bırakıp eğlenebiliriz.

İşte başarılı insanlar ve günlük ritüelleri..

Geri
Sonraki
VIAZeynep Cansoylu
KAYNAKzeynepcansoylu
PAYLAŞ
Önceki İçerikKanserden Ölen Yazardan Hayat Üzerine Düşünceler
Sonraki İçerikEngelli Oğluna Futbolu Böyle Oynatıyor
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir