Bedensel ve Ruhsal Hakimiyet

0

Son zamanlarda bende büyük bir hastalık halina gelen konsantrasyon bozukluğu güncel hayatta yaşamsal dengelerimi de alt üst etti. İyi bir kaynak ararken internetten bir kitap edindim ve okumaya devam ediyorum. Konunun ana temel hedefi şu. Konsantrasyon gücü ile ruhsal ve bedensel hakimiyet.

Beynimiz her an her dakika saniye ve salise de yüzlerce binlerde hatta milyonlarca görev yapıyor. Her ne kadar biz bunların farkında olmasak bile şuanda bu yazıyı yazabilmem içim bile birçok işlem yapıyorum. Bunlara en basit örnek ne yazacaklarımı düşünüyorum. Karar verip onları yazmak için ellerime komutlar gönderiyorum. Daha hızlı yazmak için klavyedeki harf düzenekleri sürekli aklımda hazır bulunuyor. Aynı zamanda müzik çalıyor. Müzikteki hem ses inceliğini hemde sözün anlamlığını düşünüp hissedebiliyorum. Bunlar işlemlerden sadece birkaçı. Vücudun mekaniksel, fiziksel ve ruhsal aksağanlarını geçtik o anda bir de hayal kuruyor iseniz birsürü silsileyi beyin tek başına hallediyor. Burada konsantrasyonun önemi şu. Aklınızda o anda ne düşünce war ise bu düşünceleri, komutları yada işlemleri geçici olarak durdurma, duraklatma sanatıdır. İlk zamanlar çok büyük bir zorluk çekersiniz bunun için. Özellikle işe atıldığınızda her an yeni bir düşünce aklınızın bi açık noktasından girivermiştir. TV lerde yada hikayelerde hep duymuşuzdur ya da izlemişizdir. Ateş közler üzerinde yürüyüp acı hissetmeyen kişiler, çivi üzerinde uyuyup acı hissetmeyip aynı zamanda fiziksel zarara uğramayan insanlar, cam üzerinde yürüyüp bi tarafı kesilmeyenler. Bunların hepsinin Konsantrasyonla direkt ilişkisi war.

Peki Konsantrasyonun bedensel ve ruhsal hakimiyetle ne ilgisi war diyenler. Özellikle bedensel hakimiyet dediğimiz zaman aklıma benim ilk gelen şey bazı ilizyonistler yada sihirbazlar geliyor. Konsantrasyonun burdaki önemi şu. Beyindeki düşünce gücü ile vücuddaki bio enerji beyinde tasarlandığı şekilde dışarı vuruluyor. Bu düşünce ister gözünüzden ister elinizde ister azınızdan çıksın. Önemli ve belirli bir nokta yok. Beyniniz tüm gücünü o işleme odaklandıracağı için normal şartlarda insanların alışık olmadıkları şeyleri başardığınızı göreceksiniz.

Konsantrasyon bir yetenekmidir?

Konsantrasyon kesinlikle bir yetenek işi değildir. İyi ve sağlam bir eğitim sonucu birçok kişi Allah´ın verdiği bu güzel akılın sosuz nimetlerinden faydalanabilir. Yeter ki istesin ve inansın. Ancak bedensel ve ruhsal hakimiyet biraz yetenek ister. Yetenekler sonradan da kazanabilme özelliği taşımaktadır. Üzerinizdeki en büyük yetenek istek ve inanç olmalıdır.

Kitaptan okuduğum basit ve başlangıç testini sizlerle paylaşmak istedim

Öncelikle boşbir bardağa su koyuyoruz. bir iğne buluyoruz ve bu iğnenin etrafını margarin yada sıvı yağ ile kaplıyoruz. Ama inenin su içerisine bırakıldığında batmamasını sağlamak. iğneyi dikkatle suyun içine bırakıyoruz. Hiçbir şekilde biyere değmemesi lazım ve iğnenin oynamaması lazım. Masaya oturuyorsunuz, elleriniz masaya dayalı ve elinizi çenenize destek yapıp düşünce moduna geçiyorsunuz. Beyninizde o an ki türlü düşünceleri yok ediyorsunuz(anahtar nokta burası :4) sessiz bir ortam önerilidir başlangıç için. daha sonra beyninizden o iğnenin uç kısmına enerji gönderdiğinizi hayal ediyorsunuz. ve gözlerinizi asla kapamıyorsunuz. örn. bir lazer ışını gönderdiğinizi düşünün yoğun bir saldırı şeklinde, yada rüzgar etkisi yaratın. Birsüre sonra konsantrasyonunuza göre iğnenin döndüğünü göreceksiniz. İşde bu bir bedensel hakimiyettir. Beyin gücü kullanılarak bedendeki bio enerjinin faydaları bunlardır.

Türk Yaşam
buy valtrex online
chronic pain treatment options