Beş Kişisel Gelişim Hikayesinden Beş Ders

1

Hikâyeler insanlara o kadar güzel ve sevdirerek ders veriyor ki… İnsanlar okudukları bu hikâyeler ile kişisel gelişim elde ediyor, ibret alıyor, ders alıyor.

[dropcap]1.[/dropcap]

Birinci ve de en önemli ders.

Okuldaki ikinci ayımda, hocamız test sorularını dağıttı. Ben okulun en iyiogrencilerinden biriydim. Son soruya kadar soluk almadan geldim ve orada çakıldım kaldım. Son soru şöyleydi:

Her gün okulu temizleyen hademe kadının ilk adi nedir?

Beş Kişisel Gelişim Hikayesinden Beş Ders Featured Geliştiren Hikayeler Kişisel Gelişim  Kişisel Gelişim Hikayeleri kişisel gelişim hikayeler Ders Veren Hikayeler

Bu herhalde bir çeşit saka olmalıydı. Kadını yerleri silerken hemen hergün görüyordum. Uzun boylu, siyah saclı bir kadındı. 50’lerinde falan olmalıydı. Ama adini nereden bilecektim ki! Son soruyu yanıtsız bırakıp kâğıdı teslim ettim. Süre biterken bir öğrenci, son sorunun test sonuçlarına dahil olup olmadığını sordu.

“Tabii dahil” dedi, hocamız.

“Is yaşamınız boyunca insanlarla karşılaşacaksınız. Hepsi birbirinden farklı insanlar. Ama hepsi sizin ilginiz ve dikkatinizi hak eden insanlar bunlar. Onlara sadece gülümsemeniz ve `Merhaba’ demeniz gerekse bile.”

Bu dersi hayatim boyunca unutmadım. O hademenin adini da. Dorothy idi.

İlgini Çekebilir:   İş Aramalarında Karşılaşacağınız Mülakat Soruları Cevapları