Beyin Haftası Nedir? Neden Var? İşte Tanıtım Klibi

0
113

Beyin Haftası’nı tanıtan küçük bir klip. Bu haftanın bir cümleyle özetini yapıyor.Arkadaşlarınızla paylaşarak, daha çok insanın haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Dünyada Beyin Haftası Nasıl Kutlanıyor ?

Beyin Haftası kutlamaları Türkiye’de yeni yaygınlaşıyor ancak dünyada 65 ülkede Mart ayının bir haftası “Beyin Haftası” olarak kutlanıyor.

Bu haftada okullarda, oyunlarla çocuklara beynin çalışma şekli ve önemi anlatılıyor. Şirketlerde eğitim seminerleri ve afişlerle, beyin hakkında bilgilendirmeler yapılıyor.

Üniversitelerin tıp bölümleri, beyinle ilgili en son araştırma sonuçlarını halka yönelik konferanslarla açıklıyor. Amaç, bir hafta boyunca çeşitli etkinliklerle beyin hakkında farkındalık oluşturmak.

[quote_box_center]

Bazı ülkeler ve global şirketler ise Beyin Haftası kutlamaları ile yetinmeyip, bir yılı Beyin Yılı ilan ettiler.

ABD Kongresi aldığı bir karar ile 1990-2000 arasını “beyin 10 yılı” yılı ilan etti

Danimarka 1997 yılını beyin yılı ilan etti

İsveç 1998 yılını beyin yılı ilan etti.

Avusturya hükümeti 1999 yılını beyin yılı ilan etti .

Avrupa Beyin Komisyonu 2014 yılını beyin yılı ilan etme kararı aldı.

[/quote_box_center]

Türkiye’de yaşanan bu gelişmelerin dışında kalmamalıdır. Dünya hızla akıl ekonomisine geçiş yapıyor. Beyin göçüne karşı, beyin gücünü desteklemek için, TBMM tarafından bir yılın beyin yılı ilan edilmesi önemli bir tavırdır.

Kigem.com olarak, Türkiye’de Beyin Haftası etkinlikleri yapmak isteyenlere entelektüel lojistik destek sağlamak için www.kigem.com/beyin sayfasını hazırladık. Amacımız Türkiye’de bu tür kutlamaları yaygınlaştırmak. Bu konuda katkısı olan herkese teşekkür ederiz.

 

VIAkigem
PAYLAŞ
Önceki İçerikSosyal Hayatın İnsana Etkisi Psikolojik Deney
Sonraki İçerikBeyni Genç ve Dinamik Tutmak İçin Neler Yapmalı?
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir