Beyin Haftasında Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar

1

“Beyin Haftasın”da Okunması gereken 5 kitap listemiz “bu haftada” beynine YATIRIM yapmak isteyenler için hazırlanmıştır. Bu hafta aklınızı başınıza toplayın! ve bu kitapları mutlaka okuyun:)


Beyin Haftasında Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar Featured Geliştiren Hikayeler Hafıza / Beyin Kişisel Gelişim  Güçlü Hafıza güçlü beyin kitabı Güçlü Beyin beyni anlatan kitaplar beyin kitabı Beyin Haftası beyin   Her Şey Beyinde BaşlarHer Şey Beyinde Başlar

Yazar: Mümin Sekman

Yayınevi: Alfa Yayıncılık

Her şey beyinde başlar.
Başarı, mutluluk, huzur beyinden gelir.
İnsanın karakteri, kararları, kaderi kafasında şekillenir.
Bazıları baştan kazanırken, bazıları kafadan kaybeder!
Beyin vücudun % 2si olsa da, geri kalan % 98i yönetiyor.
Önemli bir iş yaptığından başımızın üstünde yeri var!
Aklın makinesi olan beyin herkese bedava veriliyor!
Çoğumuz onu nasıl çalıştırmak gerektiğini öğrenmiyoruz.
O da kafamızın içinde, kafasına göre çalışıyor!
Ürettiği duygu ve düşüncelerin sonucunu ise biz yaşıyoruz.
Biz onu kullanmasak da o bizi kullanmaya devam ediyor.
Ne düşüneceğimizi, ne yapacağımızı belirliyor.
Bu kitap beyne, beyni anlatıyor.
Aklını başına toplamak ve hayatını baştan aşağı değiştirmek
isteyenler için…


 

Güçlü HafızaBeyin Haftasında Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar Featured Geliştiren Hikayeler Hafıza / Beyin Kişisel Gelişim  Güçlü Hafıza güçlü beyin kitabı Güçlü Beyin beyni anlatan kitaplar beyin kitabı Beyin Haftası beyin

Yazar: Ahmet Yıldız

Yayınevi: Alfa Yayıncılık

Unutkan insan yoktur; hafızasının nasıl çalıştığını bilmeyen insan vardır! …

Araştırmalar gösteriyor ki, hafızasını eğitmemiş kişiler öğrendiklerinin yüzde seksenini 24 saat içinde unutuyorlar.

Güçlü Hafıza, unutmayı azaltmak ve hatırlamayı çoğaltmak için kapsamlı ve sistematik bir program sunuyor.

Güçlü Hafıza, beyin gücünü kullanarak kariyerinde ve özel hayatında yükselmek isteyenler içindir.

Özellikle öğrenciler için, vazgeçilemez bir yardımcı kaynaktır.

 


 

Beyin Haftasında Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar Featured Geliştiren Hikayeler Hafıza / Beyin Kişisel Gelişim  Güçlü Hafıza güçlü beyin kitabı Güçlü Beyin beyni anlatan kitaplar beyin kitabı Beyin Haftası beyin   İnsan Beyni

Yazar: Robert Winston

Çevirmen: Gül Tonak

Yayınevi: Say Yayınları

Evrenin en karmaşık ve gizemli nesnesi görünüşte hiç de cezbedici değildir. Mat gri renkte bir zarla kaplı olan ve kıvrımlı bir mantarı andıran bu nesne esrarengizliğiyle biliminsanlarının, filozofların ve sanatçıların yüzyıllar boyunca ilgisini çekmiştir. Söz konusu nesne, elbette ki insan beynidir.

Teknoloji alanında yaşanan yeni gelişmeler bizlere beynin insan zihnini nasıl ortaya çıkardığını anlamada yardımcı olmaktadır. Artık beyin devrelerinin olağanüstü karmaşıklığını görebiliyor, âşık olduğumuzda, yalan söylediğimizde ya da piyangoyu kazandığımızı hayal ettiğimizde hangi bölgelerinin enerji harcayıp hangilerinin elektrik ürettiğini gözlemleyebiliyoruz. Bu kauçuğu andıran ağ örgüsünün milyonlarca hücresinin içinde fevkalade bir şey var: Siz.

İlgini Çekebilir:   Gelirin Artması ve Güç İnsanı Daha Az Merhametli Yapıyor

Robert Winston bizleri insan beyninin derinliklerine götürerek hayatımızın gidişatını belirleyen duyularımızın, duygularımızın ve kişiliğimizin nasıl olup da tek bir noktadan idare edildiğini gözler önüne seriyor. Winston, anıların nasıl oluşturulup kaybedildiğini, sürekli değişim halinde olan beynin küçük çocukların öfke nöbetlerinden ergenlik çağındaki gençlerin bunalımlı hallerine kadar nasıl sorumlu olduğunu açıklarken, duyuüstü algılar, dejavu ve beden dışı deneyimlerin arkasındaki gerçeği de ortaya koyuyor.

Bir yandan zekâmızı nasıl geliştirebileceğimizi, sahip olduğumuz ancak hiç fark etmediğimiz becerilerimizi nasıl ortaya çıkarıp eski alışkanlıklarımızdan nasıl vazgeçebileceğimizi ve yaşlanırken beynimizi ne şekilde formda tutabileceğimizi keşfederken, diğer yandan da büyük bir paradoksla karşı karşıya kalıyoruz. Zira insan beynini anlamamızı mümkün kılan tek araç yine insan beyninin kendisidir ve bilimin her birimizi benzersiz yapan olağanüstü mekanizmayı hiçbir zaman tam olarak açıklayamayacak olması kuvvetle muhtemel.


 

Beyninize Hoş Geldiniz
Beyin Haftasında Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar Featured Geliştiren Hikayeler Hafıza / Beyin Kişisel Gelişim  Güçlü Hafıza güçlü beyin kitabı Güçlü Beyin beyni anlatan kitaplar beyin kitabı Beyin Haftası beyin

Yazar: Sandra Aamodt Sam Wang

Çevirmen: Boğaç Erkan

Yayınevi: NTV

Arabanın anahtarını nereye koyduğumuzu neden unuturuz da araba kullanmayı hiç unutmayız?

Beynimizi hayatımızın her anında kullanıyor olmamıza rağmen, pek azımız onun nasıl iş gördüğü hakkında bilgi sahibiyiz. Bildiğimizi düşündüğümüz şeylerin büyük kısmı, aslında kulaktan dolma bilgilerden oluşuyor; mesela beynimizin sadece yüzde onluk kısmını kullanıyor olduğumuz ya da içki içmenin beyin hücrelerinin ölümüne neden olduğu. Oysa nörobilim, beyinle ilgili bu türden bilgilerin doğru olmadığını çoktan ispat etmiş durumda.

İki ünlü nörobilimci, bu kitapta gazete manşetlerinde gördüğünüz ve katıldığınız davetlerde ayaküstü sohbetlerinizde bahsettiğiniz konuların ardında yatan araştırmaları açıklıyor. Acaba Mozart dinlemek gerçekten de bebeğinizi daha zeki yapar mı? Matematik söz konusu olduğunda, erkekler hakikaten de kadınlardan daha mı başarılı? Yumurta kapıya dayandığı zaman bir odaya kapanıp sınavdan önce pek çok bilgiyi aklınıza kazımaya çalışmak işe yarar mı?

İlgini Çekebilir:   Zihinleri Kontrol Etmek İçin Zihne Girme Yöntemleri

Beyninize Hoş Geldiniz beyni olan herkes için bir kullanma kılavuzu olma niteliği taşıyor. Bu kitap size jet lag ile nasıl daha iyi başa çıkacağınızı, bir inme geçirmekten ne zaman endişe etmeniz gerektiğini ve yaşınız ilerlerken beyninizi nasıl sağlıklı tutacağınızı anlatacak.


 

Beyin Haftasında Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar Featured Geliştiren Hikayeler Hafıza / Beyin Kişisel Gelişim  Güçlü Hafıza güçlü beyin kitabı Güçlü Beyin beyni anlatan kitaplar beyin kitabı Beyin Haftası beyin   Güçlü Beyin

Yazar: Ahmet Yıldız

Yayınevi: Alfa Yayıncılık

Beyni Etkili Kullanma, Unutmayı Önleme ve Öğrenmeyi Kolaylaştırma Yöntemleri.

Dikkat Eksikliği, Uykusuzluk, Stres, Öfke ve Şiddet Duygularını Kontrol Altına Almanın Yolları

Herkeste var olan, ancak herkes tarafından etkili kullanılamayan bir güçtür beyin.

Fark edilmesi, öneminin anlaşılması için yüzyıllar geçmesi gerekti.

Son otuz yıldır beyin hakkında daha çok şey biliyoruz. Ama bu bilgiler bile okyanusta bir damla misalidir.

Beyin hakkında her gün yeni bilgiler, yeni araştırmalar, yeni makaleler yayımlanıyor.

Ancak biz onun hakkında hâlâ çok az şey biliyoruz.

Hayatını beyinle yöneten “sen”, beynin hakkında daha fazla bilgi ister misin?

• Güç senin içinde saklı
• Beynin içinde gezelim: Beynin biyolojisi
• Büyük bir şehir: Beynin öğrenme bölümleri
• Beynini rahat bırak: Beyni öğrenmeye hazırlama
• Her beyin kendine özgüdür
• Duygusal öğrenme
• Beyin nasıl bir şey