Beynimizde Tam 120 Trilyon Elektron Bağı Var

0

Beynimizde Tam 120 Trilyon Elektron Bağı Var Hafıza / Beyin İnteraktif Kişisel Gelişim Videoları  youtube teknoloji enerji dinlenme   Beynimizde Tam 120 Trilyon Elektron Baği Var

İnsan beyninin vücut rahatlayınca sinir sistemine gönderdiği Alfa ile uyuma öncesi gönderilen Teta arasında aç kapa işlemi yapan anahtar keşfedildi.

Beyin dalgalarını kontrol etmeyi başaran Sidney Üniversitesi Teknoloji Bölümü Profesörü Ashley Craig, insan beyninin vücut rahatlayınca sinir sistemine gönderdiği Alfa dalgalarıyla, uyuma öncesi gönderilen Teta dalgaları arasında aç kapa işlemi yapan bir anahtar keşfettiklerini açıkladı.

Kafatasına elektrotlar Beyindeki “elektrik anahtarı”nın keşfinden sonra deneyler başladı. Araştırma ekibinden bilim adamı Less Kürkup bir sandalyeye oturdu ve önce vücudunu rahat bir duruma soktu, ardından da gözlerini kapatıp dinlenmeye başladı.
Böylece beynin Alfa dalgalarını kapatıp Teta dalgaları göndermesi sağlandı. Bu sırada kafatasına bir güçlendirici ile vericiye bağlı iki elektrot yapıştırıldı. Lambalar yandı Normal durumlarda 0.9 votluk bir enerji ile elektrik dalgası gönderen beyin, vücudun rahatlamasının ardından devreyi kapatınca sinir sistemine gitmeyen enerji dalgalarının voltajı 3.5 birime yükseldi.
Ve verici ile yönlendirilen beyin dalgası odanın kapalı ışığını açmayı başardı. Aynı miktardaki beyin dalgası ile oyuncak bir otomobil de çalıştırıldı.