Bu Çocuklar Köpeklere Neden Kitap Okuyor?

0
377

Barınaklardaki terk edilmiş köpeklerle çocukları bir araya getiren ilginç bir programla karşı karşıyayız. Program ABD’de iki farklı hayır kuruluşu tarafından yürütülüyor.

Tahmin edebileceğiniz gibi utangaç ve korku dolu köpeklerin sahiplenilmesi daha düşük bir ihtimal. Yani köpeklerin bir yuva sahibi olmaları için bir şekilde insanlarla etkileşime geçmeye alıştırılmaları gerekiyor. Hepimiz biliriz, köpekler ve çocuklar harika arkadaşlardır, dolayısıyla bahsettiğimiz bu sorun için de en iyi çözüm çocuklar.

Bu programda 6 ile 15 yaş arasındaki çocuklar barınağa davet ediliyor, burada köpeklerin beden dili hakkında bir eğitim alıyorlar ve sonrasında köpeklere kitap okumaya başlıyorlar. Bu şekilde bir taşla iki kuş vuruluyor: Hem köpekler zaman içinde üstlerinden utangaçlıklarını atıyorlar, hem de çocuklar okuma pratiği yaparak kendilerini geliştiriyorlar. Bu programın çocukların barınak köpeklerine empati yapmalarına da imkan verdiğini de es geçmeyelim.

Bu harika programı düşünen ve uygulayanları tebrik ediyoruz!

VIA mymodernmet
KAYNAKazsekerli
PAYLAŞ
Önceki İçerikStres İş Verimini Olumsuz Etkiliyor!
Sonraki İçerikÇocuklardan Öğrenilmesi Gereken Çok Şey Var?
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir