Bu Sefer Türk İnsanına Güzelsin Dedik

0
2201

Daha önce ABD’de bir lise öğrencisinin yaptığı “Güzelsin” deneyinden sitemizde bahsetmiştik. Aynı deneyi Türkiye’de yaparsak sonuç ne olur? İşte Türkiye’de bir insana Güzelsin dediğinizde alacağınız tepkiler.

“İnsanlara Güzel Oldukları Söylendiğinde Verdikleri Tepki Nasıl Olur?” bu konu bayağı ilgimi çekti. Altında bulunan yorumlara kadar okudum. Türkiye’de yapılsa sıkıntı çıkar tarzı yorumlar vardı. Ben de işte bu ön yargıyı yıkmak için “Neden Türkiye’de ben yapmayayım ki?” dedim ve kendimi semt pazarına attım. Aynı Shea’nın yaptığı gibi önce insanlara projem için fotoğraflarını çekip çekemeyeceğimi sordum, daha sonra da projemin konusundan bahsederek “Sizi güzel bulduğum için fotoğrafınızı çekmek istedim.” dedim. Yüz ifadelerindeki değişim beni büyüledi; o yüzden sizi de büyüler diye düşündüm.
Büyüyü kaçırmamak için de bu seferki blog yazımda ‘az laf çok iş’ yaptım.

Zira lafa gerek kalmadı, fotoğraflar her şeyi anlattı…

türkiye güzle oldukları 1 türkiye güzle oldukları 2 türkiye güzle oldukları 3 türkiye güzle oldukları 4 türkiye güzle oldukları 5 türkiye güzle oldukları 6 türkiye güzle oldukları 7 türkiye güzle oldukları 8 türkiye güzle oldukları 9 türkiye güzle oldukları 10 türkiye güzle oldukları 11 türkiye güzle oldukları

Yani neymiş?
Güzel kelimelerin insanlar üzerindeki etkisinin ülkesi, kültürü, dini, ırkı, yaşı, başı yokmuş. Güzel ifadeler herkesin kalbine oradan da yüzüne yansırmış.

Yani neymiş?
Ön yargılarımız aslında yanlışmış.
Türkiye’de de insanlara güzel yaklaşırsak ‘sıkıntı çıkmazmış’.

KAYNAKgzdglrngln
PAYLAŞ
Önceki İçerikMutluluk Endüstrisini Paraya Çevirenler
Sonraki İçerikKişisel Gelişim Hikayesi: En Gerideki Adam
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir