Canınız İncinmesin

0
141

Önemli bir seminerdi. İnsanlar para ödeyerek katılmışlardı bu seminere.

Konuşmacı sahneye çıktığında elinde 100 dolarlık bir banknot vardı. Elindeki 100 doları havaya kaldırarak bütün katılımcıların dikkatini çekti. Bu parayı kim ister diye sordu.

Eller kalkmaya başladı. Konuşmacı bu parayı sizden birine vereceğim ancak öncelikle yapmayı düşündüğüm birkaç uygulama var dedi.

Topluluğun ilgisi artmıştı .

Sonra Konuşmacı parayı buruşturdu.

Hala bu parayı isteyen var mı diye sordu.

Eller yine havada idi. Bu sefer konuşmacı parayı yere attı.

Ayaklarının altına aldı. Üstüne defalarca bastı.

Artık para hem buruşuk, hem pisti.

Ancak eller hala havada idi. Ayak altındaki o pis parayı herkes istiyordu.

Konuşmacı eğildi, yerdeki parayı eline aldı.

Burada çok önemli bir şey öğrendiniz dedi.

Ben paraya ne yaptıysam, siz umursamadınız, parayı yine de istediniz.

Çünkü benim ona yaptığım şeyler onun değerini düşürmedi. Çünkü O hala 100 dolardı.

Çıkaracağımız ders şudur:

Hayatımızda çoğu kez verdiğimiz kararlar veya hayat şartları nedeniyle hırpalanır, canımız acıtılır, yerden yere vuruluruz, takdir edilmeyiz, kıymetimiz bilinmez, kendimizi kötü hissederiz, fakat ne olduğu yada ne olacağı önemli değil.

Unutmayın hiçbir zaman değerimizi kaybetmeyiz, temiz yada pis, hırpalanmış yada kırılmış, bunların hiçbiri önemli değildir.

Önemli olan bizim ne olduğumuz ve ne gibi yeteneklere sahip olduğumuzdur.

Kıymetinizi bilmeyen Patronlarınız ya da yöneticileriniz sebebi ile canınız incinmesin…

Siz ne olduğunuzu biliyorsunuz…

PAYLAŞ
Önceki İçerikHafıza nasıl çalışıyor?
Sonraki İçerikBüyük iskenderin başarı taktikleri
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir