Çevik Şirketler : Kurumsal Ataleti Yenmek

1
238

KİTAP KÜNYE:

KİTABIN ADI: Çevik Şirketler : Kurumsal Ataleti Yenmek

YAZARI: Mümin Sekman / Alper Utku

YAYINEVİ: ALFA yayınları

BASIN BÜLTENİ

“ÇEVİK ŞİRKETLER: KURUMSAL ATALETİ YENMEK” ÇIKTI!

İş hayatının değişen şartlarını algılamak için yeni bir bakış açısı sunan “Çevik Şirketler: Kurumsal Ataleti Yenmek” iki yıllık araştırma ve yazım aşamasından sonra kitapçılarda yerini aldı.

Ataleti yenmek dizisinin ilk kitabı olan “Kişisel Ataleti Yenmek” 6. baskısını yapmıştı.

Kitapta Türkiye’nin çevik şirketlerini tespit eden Barem Araştırma şirketine özel olarak yaptırılmış bir anket bulunuyor. Bu ankete göre Türkiye’nin en çevik ilk dört şirketi: Turkcell, Arçelik, Ülker ve Vestel.

Kitabı kişisel gelişim türündeki kitaplarıyla tanınan Mümin Sekman ile Middle East Management Centre (Ortadoğu, Kuzey Afrika, Türki Cumhuriyetler ve Doğu Akdeniz) Bölge Direktörü ve Management Centre Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Alper Utku birlikte yazdı.

Dünyaca ünlü yönetim yazarları/danışmanları Tony Buzan ve Michael Gelb kitaba özel görüş verdi.

Prof. Dr. Acar Baltaş, Arman Kırım gibi yönetim otoriteleri, Ahmet Nazif Zorlu gibi işadamları çevik şirket olmak için önerilerini anlattı.

Kitabın iddiası : “Artık büyük balık küçük balığı değil, hızlı balık yavaş balığı yutuyor!”

Puma kadar atik, esnek ve hızlı hareket edebilen “çevik şirketler” kazanıyor.

Hantallaşmış “fil firma”lar ve “ataletli” şirketler kaybediyor.

Kitapta çevik bir şirket olmak için insanları, teknolojiyi, süreçleri, yapıyı, kültürü nasıl değiştirmek gerektiği anlatılıyor. Türkiye’nin çevik iş liderlerin ortak özellikleri inceleniyor. Kurumsal ataletin nedenleri, belirtileri, çözüm yollarına da kitapta yer veriliyor.

Kitabın ilk üç baskısı ön siparişlerle tükendi. “Çevik şirketler: Kurumsal Ataleti Yenmek” in iş dünyasının “başucu kitapları”ndan biri olacağına inanıyoruz.

“Afrika’da her sabah bir aslan uyanır,

en yavaş ceylandan daha hızlı koşması gerektiğini,

yoksa yok olacağını bilir.

Afrika’da her sabah bir ceylan uyanır,

en hızlı aslandan daha hızlı koşması gerektiğini yoksa yok olacağını bilir.

Aslan yada ceylan olmanızın önemi yok.

Yeter ki her sabah kalktığınızda daha hızlı koşmanız gerektiğini bilin.”

PAYLAŞ
Önceki İçerikKendi Kutup Yıldızını Bul
Sonraki İçerikBeyin Nasıl Öğreniyor?
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir
  • çevik şirketleri içeren bir sunum yapacağım. yardımlarınızı bekliyorum.daha önceden yapılmış sunumlarınız var ise paylaşabilirmisiniz?