Cinsel güç arttırıcı takviyeler

0
381

Bu gün, yaşadığımız kentlerdeki stresli yaşam ve kötü beslenmeye bağlı olarak cinsel performans kayıpları ve isteksizlik başlıca problemler haline gelmiştir. Cinsellik, yemek yemek, idrar yapmak, uyumak kadar doğal bir ihtiyaçtır. Dişi ve erkek enerjisinin bir araya gelmesi , sağlıklı bir şekilde birleşmesi, birbirini tamamlaması, kişisel ve ruhsal gelişimimiz için gereklidir. Cinselliği sadece mekanik ve ihtiyaç birlikteliği olarak görmemek lazımdır.

Vücudumuzda bulunan cinsel organların sağlıklı ve düzenli çalışmasının, genel ve ruh sağlığı üzerine çok önemli etkileri mevcuttur. Erkeklerde ve kadınlarda, cinsel yetersizliğin nedenleri ve tedavisi farklı olabilir. Her iki cinste de, cinsel isteksizliğin altında psikolojik nedenler yatıyor olabilir. Bir çok insan, çekingenlik yüzünden cinsel yetersizliğini dile getirmek istemez, bunu kendi içinde saklar ve baskılar. Bu baskılama, ileride birçok ruhsal ve bedensel rahatsızlığa zemin hazırlayacaktır. Şu unutulmamalıdır, sorunlardan kurtulmak için kaçmak değil, yüzleşmek gerekmektedir. Cinsel rahatsızlıklarda kullanılacak bitkisel tedaviler, kırmızı ve Kore Ginseng çok etkilidir. Ama zihinsel strese bağlı olan cinsel performans düşüklüğünde Sibirya Ginseng’i kullanılmalıdır. Arı poleni, Tongat Ali bitkisi, Yohimbin bitkisi yardımcı baharatlardır. Zencefil, kakule, kişniş, safran, keçiboynuzu bilinen destekleyici baharatlardır. Beslenmede özellikle sadeyağ, incir, fındık, badem, ceviz, hint fıstığı, tropikal meyveler, Antep fıstığı, bal, kuru meyveler, doğal şekerler, tavuk suyu, kırmızı pul biber, peynir, pekmez, tahin, kırmızıbiber ve sarımsak etkilidir. Çoğu kişi, aşırı yağlı gıdalar ile kırmızı etin bu konuda faydasının çok olduğunu düşünür. Oysa kırmızı et, ağır yağlı gıdalar, çok şekerli gıdalar uzun vadede damar tıkanıklığına ve birçok kronik hastalığa neden olabilirler.

Aslında cinsel hayatınızı sağlıklı yaşamak istiyorsanız, güneş ışığı, uyku ve temiz hava, oksijen ve düzenli spor yapılmalıdır. Hem erkekte hem de kadında, dinlenmiş bir bedende cinsel dürtüler daha iyi olmaktadır. Güneş ışığı ise anti-depresandır. Hormonları harekete geçirdiğinden cinsel istekte artış yaratır.

PAYLAŞ
Önceki İçerikEl Yazısı ile Kişilik
Sonraki İçerikUnutkanlığın çaresi kitap okumak
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir