Çocuk Oyunlarının 16 Farklı Türü ve Özellikleri

0
3083

Çocuklar için oyun vazgeçilmez. Peki ya çocuklarınızın oynadığı oyunun hangi özelliklere sahip olduğunu ve onu nasıl etkilediğini biliyor musunuz? İşte çocukların oyunlarının bilimsel karşılığı ve özellikleri..

Çocukken kimse bize nasıl oynamamız gerektiğini söylemek zorunda kalmazdı. Oynamak içimizden gelirdi ve oynardık. Ama bir yetişkin olarak oyunun ne olduğunu anlamaya çalışmak çok daha karmaşık bir iş. Hatta o kadar karmaşık ki, oyun bir araştırma alanına dönüşmek zorunda kaldı. Dünyanın önde gelen oyun kuramcılarından Bob Hughes, oyunun 16 farklı türü olduğunu söylüyor. İşte illüstratör Alejandra Gomez’in çizgileriyle bu 16 farklı oyun türü.

Geri
Sonraki

Sembolik Oyun

“kendini aşırı zorlama riskine girmeden kontrol, aşama aşama keşfetme ve daha fazla anlamayı sağlayan oyun.”

1
Bazen çocuklar “gerçek” olduğunu hayal ettikleri bir şeyleri temsil etmesi için objeleri kullanırlar.
Geri
Sonraki
KAYNAKegitimpedia
PAYLAŞ
Önceki İçerikKitap Kurtlarına Hediye Edebileceğiniz 20 Müthiş Hediye
Sonraki İçerikAdam Eşinin Parasal Olarak Eve Katkısını Hesapladı
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir