Değişik Motivasyon Uygulamaları!

0
657

*Bir yazılım firması olan BMC´nin Houston´daki cam kulelerinde her katta geniş bir mutfak bulunuyor. Çalışanlar içi tıka basa taze meyve, patlamış mısır, soda, sandviç vs. dolu buzdolabından istediklerini seçip ücretsiz olarak alabiliyorlar. Kendi kahvelerini istedikleri gibi, damak tadlarına göre hazırlayabiliyorlar. Koridorlarda ise masaj salonunun yerini gösteren oklara konuklar çok şaşırıyor. Giriş katında bir piyanist Steinway´in huzur veren müziği ile her sabah çalışanları selamlıyor. Bir görevli çalışanların arabasını yıkayıp, yağını değiştiriyor.

*San Francisco´daki BusinessBots isimli yazılım firması, çalışanları için heykel kursları düzenliyor. Bu firma haftada 60 saat çalışan elemanlarının fazla çalışmasından şikâyetçi, onların dışarıda daha fazla zaman geçirmesini istiyor. Bu yüzden haftada yârim gün isteyen kendi kendine izin verip ise gelmiyor.

*Roper Strarch Worldwide isimli araştırma firması, çalışanların % 38´inin ayni işyerinde çalışan biriyle çıktığını gösteriyor. Amerika’nın unlu yazılım firmalarından SAS bekâr elemanları yeni insanlarla tanıştırmayı amaçlayan, şirket içindeki ´minele´ adli grubu destekliyor.

*Amerika’nın en iyi 100 şirketinden 46´sı çalışanlarını aksam evde yemek pişirme zahmetinden kurtarmak için onlara evlerine alıp götürebilecekleri hazır yemekler sunuyor.

Google´dan sonra pek çok firma iş ortamlarını benzer şekilde iyileştirmeye başladı.

http://positivesharing.com/ adresinde iş ortamlarının iyileştirilmesiyle ilgili ilginç fikirler bulunabilir.

Derleme: www.kisiselbasari.com
order antabuse
terbinafine alternatives

PAYLAŞ
Önceki İçerikBedensel ve Ruhsal Hakimiyet
Sonraki İçerikObsesif-kompulsif bozukluk
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir