Ders Çalışırken Kondisyon Ne Alemde?

0
287

Kondisyon bir işi en iyi şekilde yapabilme gücüdür. Kondisyon kelimesi genellikle futbolcular için kullanılır. “futbolcunun kondisyonu yetersiz”, “kondisyonu şu anda çok iyi” gibi.

Bir futbolcu için kondisyon demek onun en iyi şekilde top sürmesini bilmesi, pas atmayı ve almayı bilmesi, şut çekebilmeyi bilmesi, gerektiğinde düşmesini bilmesi, nefesini ve enerjisini en iyi şekilde ayarlaması ve kullanmasıdır.

Öğrenci Başarısında Kondisyon Çok Önemli

Bir öğrenci için ise kondisyon; sınava hazırlığı bilmesi, ödev yapmayı öğrenmesi, test çözmeyi bilmesi, zamanı kullanabilmesi kısaca okuldaki başarı için gerekli olan bilgi ve pratiği kazanması ve kullanmasıdır. Bu kitap genel olarak öğrenci kondisyonunu sağlamak için gerekli olan teknik, taktik, pratik, uygulama gibi bilgileri öğrenciye aktaran antrenman sahasıdır. Okul hayatında bu bilgiler doğru yerde, doğru zamanda ve doğru biçimde kullanılırsa öğrenci kendisi için “okul kondisyonu” sağlamış olur. Ders Çalışırken bunlara uymak lazım.

Yazar: Ahmet YILDIZ (iletisim@ahmetyildiz.com)

PAYLAŞ
Önceki İçerikKonsantrasyon ve Ders Çalışmadaki Önemi
Sonraki İçerikBeynin Gizli Güçleri İle Öğrenme İlkeleri
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir