Dişler Kariyeri Etkiliyor

0
128

beyaz-dis-kariyeri-etkiliyor-3420343Beyaz diş kariyeri etkiliyor

Araştırmacılar beyaz dişlerin genç gösterdiğini, toplumda statü sahibi olunmasını sağladığını ve işe alımı kolaylaştırdığını belirtiyor.

Bir ağız sağlığı ürünleri şirketi tarafından desteklenen araştırmada beyaz dişlerin iş görüşmelerinde büyük bir artı olduğu ortaya çıkarıldı. Bembeyaz dişlere sahip adayların daha başarılı kabul edildiği ve istenilen özelliklere sahip olduğu düşünülüyor.Ayrıca beyaz dişler kişiyi 5 yıl kadar genç gösteriyor.

Araştırmaya katılan 2000 kadın ve erkeğin diş renklerine göre tavırları hekimler tarafından değerlendirildi. Erkeklerin 1/3’ü beyaz dişlerin statü, para ve mevki göstergesi olduğunu düşünüyor. Ayrıca beyaz dişlilerin üniversite mezunu olduğu çıkarımı yapılıyor. Kadınlara göre beyaz diş çekiciliği %20 oranında arttırıyor.

Kaynak: Milliyet

PAYLAŞ
Önceki İçerikErtelemeyi Önlemek için 6 Öneri
Sonraki İçerikOruç tutarken tok kalmanın yolu
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir