Diziyi kaçıran mesai saatinde internetten izliyor!

0
119

Diziler ile videoların mobil aygıtlara uygun formatlarda yayınlanması, izlenebilirliklerini oldukça artırdı.

Söz konusu mecraların daha çok çalışanlar tarafından tercih edildiğini açıklayan internet servis sunucusu Medianova’nın verilerine göre dizilerin takibi sabah saatlerinde başlıyor, öğle saatlerinde ise tavan yapıyor. Pazartesi yüzde 10,6 olan izlenme oranları, salı yüzde 12, çarşamba yüzde 16, perşembe yüzde 19,1, cuma ve cumartesi yüzde 15,8, pazar ise yüzde 10,7 civarında seyrediyor. Bu oranlar televizyon reytingleri fazla olan dizilerin internette de seyredildiğini olduğunu ortaya koyuyor.

Medianova CEO’su Serkan Sevim, yaptıkları çalışmanın sonuçlarıyla ilgli , “Çalışanlar sabah ilk olarak görevlerini yapıyor. Hafif rahatladıktan sonra saat 10.30 gibi dizi izlemeye başlıyorlar. Öğlene doğru izlenme oranı gittikçe artıyor. Çünkü çalışanların önemli bir bölümünün bu dizileri daha rahat izlemek için öğle iznine bile çıkmadıkları görülüyor. Öyle ki gün içinde en fazla izleyici sayısına öğle tatili sırasında 12.00-12.30 saatlerinde ulaşılıyor. İş çıkışı saatine denk gelen 17.00-20.30 saatlerinde ise izleyici sayısı geriliyor.” açıklamasında bulundu.

SURİYE VE İRAN’DA DA DİZİLER İNTERNETTEN İZLENİYOR

Öte yandan Türkiye’nin dizi ihracatı artmaya devam ediyor. Bu sene yayınlanan diziler, dışarıda izlenme rekorları kırıyor. Suriye ve İranlılar, internetten dizi seyretmeye yöneliyor. Rakamlar, Suriyelilerin toplam izleyici sayısının yüzde 5’ini, İranlı izleyicilerin ise yüzde 4’ünü oluşturduğunu gösteriyor.

Kaynak: Medya Faresi

PAYLAŞ
Önceki İçerikBitmeyen Orgazm İntiharla Sonuçlandı
Sonraki İçerikOkulda başarı için çocuğunuza günde 1 yumurta yedirin
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir