Dünyada kırılacak rekor kalmadı!

0
249
Guinness Rekorlar Kitabı’nın 2012 versiyonu, raflardaki yerini almaya hazırlanıyor. İlk baskı dün ABD’de satışa çıkarıldı.

Kitapta bu yıl 4 binden fazla yeni rekor ve 900 kadar renkli fotoğraf yer aldı. En uzun kulaklı köpek, en büyük kıvırcık saç, en uzun tırnak gibi rekorlar akla ‘Kırılacak rekor kaldı mı?’ sorusunu getirdi. Bu yıl Guinness meraklılarını bir de sürpriz bekliyor. “Zenginleştirilmiş Gerçeklik” adı verilen yöntemle, okuyucular kitaptaki görsellerin videolarını bilgisayarda görebilecek. İşte o yeni rekorlardan bazıları:

En uzun kulaklara sahip köpek: ABD’nin Colorado eyaletinde yaşayan Jennifer Wert’in sahibi olduğu Harbor’un sol kulağı tam 31,1 santimetre, sağ kulağı ise 34,3 santimetre uzunluğunda. 8 yaşında olan köpek 40,51 kilogram ağırlığında.

En uzun kedi: ABD’de yaşayan 5 yaşındaki Stewie, tam 128 santimetre uzunluğunda.

En hızlı evlilik kilisesi: ABD’nin Illinois eyaletinde yaşayan bir rahip, kendi tasarımı olan ‘mobil kilisesi’ ile 30 Eylül 2010’da saatte 99 kilometre hıza ulaştı. Evlenmek isteyen çiftleri ağırlayan küçük kilisede, cam pencereler, sıralar, kürsü ve 1000 watt’lık bir org dahi bulunuyor.

En büyük kıvırcık saç: ABD’nin New Orleans kentinde yaşayan Aevin Dugas adlı siyahi kadın, 4 Ekim 2010’da, çevresi yaklaşık 1,32 metreyi bulan kıvırcık saçlarıyla dünya rekoru kırmayı başardı. Dugas, beş kişinin yardımıyla saçlarını yıkayabiliyor.

En uzun tırnak: ABD’nin Las Vegas şehrinde yaşayan Chris Walton’ın, 18 yıldır kesmediği tırnaklarının toplam uzunluğu 6 metreye ulaştı. Uzun tırnaklarından vazgeçmeden günlük yaşamını sürdürebilen Walton, cep telefonuyla mesajlaşmak için parmaklarının eklem yerlerini kullanıyor.

En büyük keman: Alman modifikasyon firması Vogtland’ın ürettiği dev keman, 4,27 metre uzunluğunda ve 1,4 metre genişliğinde. 14 Haziran 2010’da tamamlanan enstrümanı ancak 3 kişi birlikte çalabiliyor.

PAYLAŞ
Önceki İçerikDepresyondakilerin 8’de 1’i Doğru Tedavi Görebiliyor
Sonraki İçerikEn Önemli Cinsel Suç: Pedofili
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir