Herkes dünyayı değiştirmek istiyor. Ama buna nereden ve nasıl başlayacağını bilmiyor. Bu yazımızda dünyayı ve dünyasını değiştirmek isteyenlere öneriler sunacağız.

1. Sade Yaşayın :

Yeryüzünün emanetçileri olarak, zihinsel, duygusal ve fiziksel kaynaklarımızı, isteklerimiz yerine ihtiyaçlarımızı temel alarak, bilgece ve dikkatlice kullandığımızda, sorumluluğumuzu yerine getirebiliriz.

2. Sınırsız Olun:

Ruhsal özümüz ile bağlandığımızda ve cinsiyet, kültür, ırk gibi yapay bölünmelerin ötesine geçtiğimizde, evrensel, tek bir ailenin üyesi olduğumuzu hisseder ve ona göre davranırız.

3. Kalbinizi Açın:

Merhametli olma, affetme ve hem kendimiz hem de diğerleri için koşulsuz sevgi besleme alışkanlığı edindiğimizde bu bizim, mahvolmuş dünyayı iyileştirmemizi sağlar.

4. Zihni Temizleyin:

Olumsuz ve gereksiz düşünmeye nokta koymak ve zihin gücümüzü olumlu bir şekilde kullanmak, dünya dönüşümünün temelidir.

5. Yaşama Saygılı Olun:

Kendi varlığımızın güzelliğini, tekliğini ve harikalığını idrak etmek, kendimize, diğerlerine, hayvanlara ve doğaya özenli ve saygılı olmamızı sağlar.

6. Öğüt Vermeyin, Uygulayın:

İçsel değerlerimize sadık kaldığımızda ve vicdanımızın sesini dinlediğimizde, diğerlerinin direncine rağmen eylemlerimiz pek çoklarına yarar getirir.

7. Kendinizi Güçlendirin:

Kendi dünyamızı oluşturduğumuzu ve yaşam mücadelesiyle nasıl baş edeceğimize dair her zaman seçimlere sahip olduğumuzu idrak etmek, bize inanç ve fark yaratma cesareti veren özgürlük ve sorumluluk duygusu getirir.

8. İyi Beslenin:

Sevgi ile pişirilmiş saf vejetaryen yiyecekler, tüm varlığımızı besler ve gezegenin sağlığına katkıda bulunur.

9. Rüyalarınızı İzleyin:

Daha güçlü, olumlu oldukça ve geleceğe bakışımızı daha detaylandırdıkça onu başarma ihtimalimiz artar.

10. Ruhu Besleyin:

Zaman zaman sessizce tek başına dua etmek veya meditasyon yapmak, bize yaşamla daha olumlu ve huzurlu bir şekilde baş etmemiz için gereken içsel gücü ve bilgeliği verir.

VIAMeditasyonyapalım.com
PAYLAŞ
Önceki İçerikElektronik Aletlere Bağımlılığımızı Gösteren Fotoğraflar
Sonraki İçerikİnsan Psikolojisi İle İlgili Bilinmeyen En İlginç Bilgiler
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir