Empati nedir? diye bir soru sorsak herkesin bir cevabı olacaktır. Peki verdiğiniz cevap doğru mu? Empati acaba sizin bildiğiniz gibi bir kavram mı? Yoksa empati ve sempatiyi karıştırıyor musunuz?

Dr. Brené Brown üç dakikalık bu video boyunca empatinin ne olduğunu ve sempati dediğimiz şeyden nasıl farklı olduğunu anlatıyor. Brown’un verdiği bilgilere esprili bir animasyon da eşlik ediyor. Bu kısa videonun giderek körelen empati yetimiz adına iyi bir hatırlatma olacağını düşünüyoruz.

PAYLAŞ
Önceki İçerikKahve İçmek İçin En Uygun Saat Hangisi?
Sonraki İçerikLise Türlerini Yakından Tanı Doğru Liseyi Seç
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir