Engel tanımayan engelli dustin carter

1
874

Dustin Carter küçük yaşta yakalandığı bir kan hastalığı nedeniyle bacaklarını tamamen ellerini ise kısmen kaybetti.Orta okul öğrencisiyken güreşle ilgilenmeye başladı.8. sınıfta beden eğitimi öğretmeni eşliğinde güreş müsabakalarına hazırlandı. Bu yıl katıldığı Ohio eyalet güreş şampiyonasında bütün rakiplerini eleyerek birinci olmayı başardı.

http://www.youtube.com/watch?v=d4iXTf9g09o

Başarının Foto Galerisi

AMPUTE GÜREŞÇİ ABD’nin Ohio eyaletine bağlı Cincinnati şehrinde Hillsboro Lisesi’ne devam eden 18 yaşındaki Dustin Carter’ın iki ayağının yanı sıra her iki eli de kesilmiş. Carter’ın beş yaşındayken geçirdiği bir rahatsızlık sonunda kaybettiği organları, en klişe tabirle onun yaşama sevincinin önüne geçmemiş. Dustin’in çok inatçı olduğunu söyleyene Carter’ın babası üç yıl önce onun “Güreşe başlıyorum” cümlesi karşısında, ona destek olmak dışında çaresi olmadığını söylüyor. Yerel basında ‘Aslanyürek’ ismiyle anılan Dustin güreşte kendini o kadar geliştirmiş ki bu yıl yaptığı 43 müsabakadan sadece ikisini kaybetmiş. Aslına bakılırsa Dustin’in rakiplerine karşı bazı avantajları olduğu bir gerçek. Tabii bunu mazaret olarak sunan birisi henüz çıkmamış. ‘Aslanyürek’ Dustin, rakiplerine göre çok kısa ve çok hareketli olduğu için diğer güreşçiler onu yakalamakta zorluk çekiyorlar. Genç güreşçinin ayakları dizinin biraz üstünden kesildiği için rakiplerin ona dalma ihtimalleri de yok. Oysa minder hizasında güreşen Dustin karşısına çıkan güreşçileri ayaklarından kolayca yakalıyor. Yakalıyor derken abartmamak lazım elbet, zira Dustin ne parmakları var ne de elleri. Ama her gün o kadar zorlu güç idmanları yapıyor ki, antrenörü Nathan Horne bazen onun için endişeleniyor. “Üzerinde benim ağırlığım varken şinav çekebiliyor. Onun yaptıkları spor değil, bir mucize. Dustin’i çalıştırdığım için çok mutluyum, bu her antrenörün yaşayabileceği bir güzellik değil” diyor Nathan.

PAYLAŞ
Önceki İçerikRüyalarla ilgili şaşırtıcı bilgiler
Sonraki İçerikSlayt: Beden Dili
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir