Eşinle Uyku Pozisyonunu Söyle İlişkini Yorumlayayım

0
1253
Bir ilişki psikoloğu çıkıyor ve evli çiftlerin uyku pozisyonlarından yola çıkarak ilişkilerinin özelliklerini inceliyor. Bu çalışma çerçevesinde temel uyku pozisyonlarının ilişkiler konusunda nelere işaret ettiğini aşağıda özetliyoruz.

[dropcap]1.[/dropcap]uyku

“Özgürlük”

Bu en popüler uyku pozisyonu: Çiftlerin %27’si bu şekilde uyumayı tercih ediyor. Bu pozisyonda uyuyan çiftler birbirlerine gayet yakın hissederken bağımsızlıklarını da korudukları ifade edilmiş. Aynı şekilde bu çiftler ilişkilerinde kendilerini güvende hissediyorlar ve iyi bir iletişime sahip olduklarını düşünüyorlar.

[dropcap]2.[/dropcap]uyku 1

“Şevkat”

Bu en popüler ikinci uyku pozisyonu. Çiftlerin %23’ü bu şekilde uyuyor. Sırt sırta ve sırtları birbirine dokunur şekilde uyuyan bu çiftler genelde ilişkinin başlangıcında oluyorlar. Bu pozisyonda uyuyan partnerlerin birbirlerine karşı rahat hissettikleri belirtiliyor.

[dropcap]3.[/dropcap]uyku 2

“Kaşık”

Çiftlerin %18’i bu şekilde uyumayı seçiyor. Bu pozisyon sarılan kişinin diğeri üzerinde koruyucu bir etkisi olduğunu gösteriyor.

[dropcap]4.[/dropcap]uyku 3

“Aşık Düğümü”

Çiftlerin %8’i bu pozisyonu tercih ediyor. Bu pozisyonda çiftler uykuya yüzleri birbirine dönük ve el ayakları birbirine dolaşmış olarak başlıyorlar. Bir on dakika sonra ayrılıyorlar. Bu pozisyon güçlü bir ilişkinin göstergesi. Aynı zamanda yakınlık ve bağımsızlık arasında bir dengeyi de işaret ediyor.

[dropcap]5.[/dropcap]uyku 4

“Romantik”

Çiftlerin %4’ünün tercih ettiği bir pozisyon. Genelde ilişkilerin ilk dönemlerinde görülüyor. Bir partner başını diğerinin omzunda ya da göğsünde dinlendirirken çiftin bacakları birbirine dolanıyor. Coşkulu, arzulu ya da yeniden alevlenmiş bir ilişkiyi ifade ediyor.

[dropcap]6.[/dropcap]uyku 5

“Süper Kahraman”

Partnerlerden birisi yatağı egemenliği altına alarak diğerini yatağın ucuna mahkum ediyor. Çiftlerin yaklaşık %3’ü bu şekilde uyuyor.

[dropcap]7.[/dropcap]uyku 6

“Yastık Konuşması”

Bu uyku pozisyonu çiftlerin %3’ünde görülüyor. Çiftler temas etmeksizin yüzleri birbirlerine dönük uyuyorlar. Tarafların yakınlaşmaya ve daha derin bir iletişime ihtiyacı olabileceğini anlatıyor.

[dropcap]8.[/dropcap]uyku 7

“Aşıklar”

Bu pozisyon çiftlerin %2’si tarafından tercih ediliyor. Gecenin büyük kısmında yüzler birbirine dönük ve bacaklar birbirleriyle dolanık şekilde uyunuyor. Romantizm ve yakınlık göstermekle birlikte çiftin bir bağımsızlık sorunu olduğuna da işaret ediyor.

KAYNAKazsekerli
PAYLAŞ
Önceki İçerikSteve Jobs’un Hayatındaki İlginç Kesitler
Sonraki İçerikBaşarını test et!
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir