Ey Türk Öğrencisi

0
182

Ey Türk Öğrencisi:

BAŞARMAK İSTİYORSAN BUNLARA DİKKAT ET !
Ya da boş ver sen bu yazıyı hiç okuma…

Ey Türk Öğrencisi: Çalışacağın masa cam kenarından uzak olsun. Yoksa bir den kendini dışarıda seyrettiğin yerde bulabilirsin.

Ey Türk Öğrencisi: Gürültüden uzak, çok soğuk veya çok sıcak bir ortamda sakın ders çalışma. Yoksa kendini birden yorganın altında bulabilirsin.

Ey Türk Öğrencisi: Seni hayal dünyasına gezintiye götürebilecek poster, resim v.b. şeyleri bir seneliğine duvarından sök. Ama sakın yerine yenisini asayım deme.

Ey Türk Öğrencisi: Ders çalışma masasında sadece derslerine çalış. Sakın ders çalışma masasında yemek yeme. Yoksa ders çalışırken de kitapları sandviç, kalemi ise patates kızartması olarak görebilirsin.

Ey Türk Öğrencisi: Ders çalışırken sana lazım olacak bütün malzemeleri masanda rahat bulabileceğin bir yere koy. Yoksa ders esnasında sana lazım olacak bir malzemeyi almak için kalktığında yanlışlıkla televizyonun karşısındaki kanepeye oturabilirsin.


Ey Türk Öğrencisi: 
Benim çalışacak bir odam bile yok diye üzülmek ve ailenle kavga etmek yerine evde bulabileceğin en sessiz köşeyi sahiplen. Yoksa o köşeyi de kardeşine kaptırabilirsin.

Ey Türk Öğrencisi: Çalışırken sakın rahat bir koltukta uzanarak çalışma. Yoksa birden şu sesi duyabilirsin: “oğlum artık kalk kahvaltını yap yoksa okula geç kalacaksın.”

Ey Türk Öğrencisi: Evdeki önemli düşmanlardan olan; televizyon, bilgisayar, küçük kardeş ve sık sık gelen misafirlerden uzak dur. Onlara asla yenilme sen çok güçlü bir komutansın, unutma.

Ey Türk Öğrencisi: Telefon her çaldığında sen sakın kalkma. Bırak telefona başkası baksın, senin başka işin mi yok.

Ey Türk Öğrencisi: Arkadaşların seni tam ders çalışmanın ortasında sinemaya çağırdığı zaman sakın gideyim deme. Yoksa sınavdan sonra çevrene film olabilirsin.

Ey Türk Öğrencisi: Sadece sevdiğin ve başarılı olduğun derslere çalışma. Zaten o dersler çok kolay sen zoru başarmayı seversin.

Ey Türk Öğrencisi: Ders çalışırken tuttuğun notları güzel ve düzenli tut. Yoksa birde tuttuğun notları temize geçirmekle uğraşırsın.

Ey Türk Öğrencisi: Ders çalışmak senin için artık çok zor olmaya başladığında sakın hemen bırakma. O seni bırakmak için mücadele etsin. Güçlü olan kazansın…
NOT: Sevgili okurlarım Yeni Kitabım “Üşenme Erteleme Vazgeçme; Başarılı Öğrencinin Motivasyon Kitabı” ALFA yayınları arasından çıktı. Ahmet Yıldız
Psikolojik Danışman

PAYLAŞ
Önceki İçerikBasit Hatalar
Sonraki İçerikİlk korkusuz insan bulundu!
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir