Gerçeklik Testi…

0
886

Hayatta değer verdiğiniz kavramlara bir kere daha bakın, sizin için gerçekten önemli olan nedir?

Önünüze 5 tane küçük kağıt alın ve her birinin üzerine hayatta en çok değer verdiğiniz 5 insanın ismini yazın. Bu kağıtları yan yana sıraya dizin.

Şimdi 5 tane küçük kağıt daha alın ve her birinin üzerine hayatta sahip olduğunuz ve en çok değer verdiğiniz eşyalarınızı yazın. Bu kağıtları değer verdiğiniz insanların altında yan yana olarak dizin.

Şimdi 5 küçük kağıt daha alın ve bu sefer her bir kağıda en çok sevdiğiniz hobilerinizi, ilgi alanlarınızı yada uğraşılarınızı yazın. Aynı şekilde değer verdiğiniz eşyaların altına yan yana dizin.

Son olarak 5 küçük kağıt daha alın ve her birine gelecekte yapmayı arzuladığınız hayallerinizi yazın. Aynı şekilde bu kağıtları sahip olduklarınızın altına yan yana sıralayın.

Şimdi kağıtlarda yazılı olan kavramlara konsantre olun ve sizin için değerlerini düşünün.

Sonra her bir bölümden birer kağıt çıkarın. Bir tane sevdiklerinizden, bir tane sahip olduklarınızdan, bir tane hobilerinizden ve bir tane hayallerinizden

Şimdi kaybettiklerinizi ve elinizde kalanları düşünün. Nasıl hissediyorsunuz?

Şimdi bir arkadaşınız varsa ondan masada ki her hangi bir gruptan 10 kağıdı çıkarmasını isteyin. İsterse bütün bir grubu tamamiyle çıkarabilir, isterse bir gruptan hiç alamayabilir. Tamamiyle kendisine kalmış. (Eğer tek başınıza iseniz, gözlerinizi kapatın ve elinize gelen 10 kağıdı çıkarın)

Elinizde kalan kağıtlara ve kaybettiklerinize yeniden bakın. Nasıl hissediyorsunuz?

Bu test, yaşamda sahip olduklarınıza yeniden bakmanız için hazırlanmıştır. Doğru yada yanlış bir cevap yoktur. Önemli olan kaybettikleriniz karşısında kendinizi nasıl hissettiğiniz ve bunun sonucunda nasıl bir tavır alacağınızdır. Kimileri kaybettikleri için büyük bir acı yaşar ve hayatın ne kadar boş olacağını düşünür. Kimileri ise acı duyar ama elinde kalanlara yoğunlaşarak yaşamın devam ettiğine ve elindekilerle mutlu olmayı başarması gerektiğine inanır.

Bu test, yaşamın her zaman adil olmadığını ve bir gün elinizdekileri kaybedebileceğinizi hatırlatmak için düzenlendi. Amacımız sahip olmadıklarınız peşinde koşarken ve mutsuzluk yaşarken, aslında elinizde olupta değerini farketmediğiniz varlıkların, eşyaların, hayallerin ve ilgi alanlarınızın önemini onları kaybetmeden anlayabilmenizi sağlamaktır.

Sizin için neyin daha değerli olduğunun hep farkında olmanız ve asla pişmanlık yaşamamanız dileği ile.

PAYLAŞ
Önceki İçerikReaktif Bağlanma Bozukluğu Nedir?
Sonraki İçerikYetişkin Bağımlılığının Nedeni: Aşırı Koruyucu Annelik
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir