“Gökyüzü geceleri ve gündüzleri farklı görünür. Gündüzleri mavi bir renk ve beyaz bulutlar, geceleri sonsuz karanlık ve parlak yıldızlar…

Gündüzler mevsimlere göre değişir. Ama geceler değişmez. Gecenin rengi hep aynıdır.

Yıldızların yeri değişmez. Gece gökyüzü insanları yansıtır. Karanlık bir yerde yaşayan küçük parıltılar, insanlar.

Her insan önemlidir. Herkesin bu karanlık yeri aydınlatabilecek kadar gücü vardır.

Bazı insanlar birlik olur ve dünyayı bu şekilde güzelleştirmeye çalışırlar. Bunlar takım yıldızlarıdır.
Bazen de kişiler dünyaya katkıda bulunmak istemez, sadece kendilerini düşünürler. O zaman da bu güç onlardan alınır ve sönerler.

Yıldızın ölümüdür bu.

Yani bu durumda, yaşadığı yeri iyi bir yer haline getirme gücü olan insan bunu kullanmak istemez ve bencil davranırsa o kişinin ölmesi mi gerekir?

Her insan değerlidir ve yaşamalıdır. Ama böyle insanlar yaşasalar bile fark edilmezler. Sönmüş ama yok olmamış yıldızlar gibi.

Parlamazlar ama hâlâ gökyüzünde bir yerlerde varlardır.”

VIABeyza YILDIZ
PAYLAŞ
Önceki İçerikHayat Bilgesi Kitabından Altı Çizili Alıntılar
Sonraki İçerikEğitim Aynı Zamanda Değerlerin Öğretilmesidir
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir