Gönül Dilinden Ne Varsa

0
158

Bazen yaşamı anlamsız kılan o kadar çok şeyle karşılaşıyoruz ki. Yaşamayı çok sevmemize rağmen hayata isyan ediyoruz. Bazen sorunlar o kadar insanın üstüne geliyor ki, ufacık sorunları bile kaldıramadığımız zamanlarımız oluyor.

Bazen çevremizdekilerin anlamsız hareketlerine anlam vermeye çalışırken, bizimde anlamsız davrandığımız zamanlarımız olmuyor mu? Bazen hayattaki en sevdigimize bile rest çekip onu kırdığımız zamanlar olur. Sabah ilk kalktığımızda bir sinirle kalkıyorsak, birde moralimiz bozuksa bütün günü aynı sinirlilikle yada aynı moral bozukluğuyla bitiriyoruz. İnsan hergün aynı güleryüzlülükle ve aynı neşe içinde olamıyor ne yazıkki.

Hayat her zaman aynı güzellikte kalmıyor. Aslında hayatın büyük bir bölümünü uğraşarak, birilerine kızarak, durup durup moralimizi bozarak yada moralimizi bozacak birşeyler bularak geçiriyoruz. Bazen ?Aman boşver, hiçbirşey için yada hiç kimse için ağlamaya, sızlamaya değmez? derken, dökülen gözyaşlarına engel olamaz insan. Değmediğini biliriz bilmesine de, neden ağlarız. Neden birileri için emek veririz, zaman harcarız, iyi gününde ve kötü gününde yanında oluruz da, sonuçta elimizde bir hiç kalır. Çok değer verdiğimizi sanıpta, acaba hiç değer veremiyor muyuz sevdiklerimize? Başaramıyor muyuz birilerine sevdiğimizi söylemeyi.

İçimizde mi büyütüyoruz sevgilerimizi, dostluklarımızı, arkadaşlıklarımızı, aşklarımızı? Hayatı dolu yaşadığımızı sanıp, hakkını veremiyor muyuz birşeylerin? Çoğumuzun kafasında aynı soru işaretleri vardır. Çevremizde insanlardan kaç kişi hayata olumlu bakmayı başarabiliyor ki. Ve biz hayattan umudunu keşmiş, yaşamaktan bıkmış, hayattan hiçbir umudu kalmamış bu insanların içinde hayata ne kadar umutla bakabileceğiz. Hayata her zaman mutlu bakmaya çalışsakta her anımızın mutlu olmayacağını biliyoruz. Yinede umudumuzu kesmemeliyiz hayattan. Hayatın adil olmadığını bilerek, hiçbirşeyin tozpembe olmadığını bilerek, mutluluktan çok acıyı daha fazla çekeceğimizi bilerek yaşamalıyız.

Galiba en iyisi hayatı anlamaya çalışmadan, kafamızdaki soru işaretlerini bir kenara bırakıp, anlık yaşamak. O zaman yaşadığımız anın tadını çıkartıp, hayatın iyi taraflarının yanınında sorunların tuzu biberi olduğunun bilincinde yaşamak ama, inadına yaşamak… İnadına hala mutlu olacağımızın, hala herşeyin güzel olacağının umuduyla yaşamak…

Kaynak:Anonim

PAYLAŞ
Önceki İçerikBu Kurallara Dikkat!
Sonraki İçerikOk Ve Yay
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir