Görme Engelli Çocuklar İçin Geliştirilen Braille Lego Blogları

0
164

Görme engelliler için Dorino Vakfı kurucuları Braille Lego blogları ile görme engellilere oyun yoluyla braille alfabesini öğretmek için çalışmalar yapıyorlar.

Braille alfabesini çocuklara öğretmek için geliştirilen bloglara çocukların ilgisi çok fazla. Ancak São Paulo merkezli örgüt, sadece 300 öğrenci için yeterli braille lego blogları üretebilmiştir.

Okumayı oyunla öğreten projede lego formunda parçalar ve bu parçaların üzerinde de görme engelli alfabesiyle yazılmış yazılar bulunuyor. Bu sayede çocuklar oynarken aynı zamanda harfleri ve kelimeleri daha kolay bir şekilde öğrenebiliyor.

Engelli çocukların toplumsal entegrasyonu için bu önemli bir gelişme. Bu çocuklarında oyuna, oynayarak öğrenmeye ihtiyacı var. İşte bu blog setleri:

#1
braille-lego-bricks-17

#2


braille-lego-bricks-16

#3


braille-lego-bricks-15

#4

braille-lego-bricks-13

#5


braille-lego-bricks-1

Konuyla İlgili bir Video

 

KAYNAKbraillebricks
PAYLAŞ
Önceki İçerikBu Gün Tam da İstediğim Gün
Sonraki İçerik20 Yabancı Dil Öğrenen Gencin Başarı Sırrı
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir