“Güzelsin” Dediğiniz İnsanın Beden Dili Nasıl Değişiyor

1
5029

Bir insana “güzelsin” demekten genellikle korkarız. Olumsuz tepki alacağımızı düşünürüz. Acaba bir insana güzelsin dediğimizde beden dili nasıl değişiyor, jest ve mimikleri nasıl tepki veriyor.

18 yaşındaki Chicago’da yaşayan bir lise öğrencisi bunu anlamak için bir sosyal deney yapmaya karar veriyor. İnsanlardan kamerasına poz vermelerini istiyor ve bu sırada onlara “Ben sadece güzel bulduğum şeylerin fotoğrafını çekerim.” diyor.

İnsanların verdikleri tepkiler ise gerçekten çok hoş. Youtube kanalında videosunu paylaşan genç kız altına yazdığı yorum ise şöyle:

“Öylesine çekimler yapmak isterken birden projem sosyal deneye dönüştü. Amacım inşaların ne tepki vereceğini görmek değildi. Ben gerçekten güzel bulduğum şeylerin fotoğrafını çekiyordum ve ortaya bu sonuç çıktı.”

told-you-beautiful-video-shea-glover-1 told-you-beautiful-video-shea-glover-2 told-you-beautiful-video-shea-glover-3

told-you-beautiful-video-shea-glover
İşte sihirli cümleyi duyunca insanın tepkilerinin nasıl değiştiğini gösteren bir görsel

told-you-beautiful-video-shea-glover-4 told-you-beautiful-video-shea-glover-5 told-you-beautiful-video-shea-glover-6 told-you-beautiful-video-shea-glover-7 told-you-beautiful-video-shea-glover-8

Bu sosyal Deneyin Birde Videosunu İzlemek Lazım

KAYNAKboredpanda
PAYLAŞ
Önceki İçerikAdam Eşinin Parasal Olarak Eve Katkısını Hesapladı
Sonraki İçerikHafta Sonları İzlemeniz Gereken 10 Psikoloji Filmi
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir