Hangi Ruh Haline Hangi Şarkılar İyi Gelir

0

Hangi Ruh Haline Hangi Şarkılar İyi Gelir Psikoloji Psikoloji Yazıları  unutma karamsarlık   Duygusal, karamsar, isyankar, öfkeli, kararsız, umutlu… Ya da daha fazlası…

İnsan kendini bazen karamsar, bazen isyankar, bazen öfkeli, bazen de kararsız  hisseder. Ya da efkarlı olduğumuz anlar, mutluluktan uçtuğumuz zamanlar, içimizde bir umut doğduğu günler vardır. Ve daha pek çok ruh hali…

İsyankar
Ruhunuzda bir isyan bayrağı açmışsınız, içinizde fırtınalar kopuyor. İşte bu ruh halini en iyi anlatan şarkı bize göre Hayko Cepkin’den “Sıkı Tutun”. Sesi açın ve Hayko’nun çığlıkları isyanınıza eşlik etsin!

Duygusal
Aşk acısı çekiyorsunuz ya da moraliniz bozuk… Belli ki bir şeyler yolunda gitmiyor. İşte bu ruh haline tercüman olan şarkı, “Sil Baştan”. Şebnem Ferah’ın bu şarkısı “Sil baştan başlamak gerek bazen, hayatı sıfırlamak, sil baştan sevmek gerek bazen, her şeyi unutmak” sözleriyle insanı duygusallığa sürükleyen durumdan çıkarıp harekete geçirme özelliğine de sahip.

Mutlu
Hayatınızda güzel giden bir şeyler oluyor ve kendinizi mutlu hissediyorsunuz ya da mutlu hissetmek istiyorsunuz. İşte size neşe katacak bir şarkı: “Ben Aptal mıyım?” Bu bir Nil Karaibrahimgil şarkısı. Tam bir “eller havaya” şarkısı!

Karamsar
Malum, mevsim yavaş yavaş kışa dönüyor. Bugünlerde çoğumuzda bir karamsarlık… Mor ve Ötesi de “Kış Geliyor” diyor bu ruh haline uygun.

Heyecanlı
Heyecanlısınız ve içinizdeki coşkuyu artırmaya ihtiyacınız var. İşte Manga’nın çıkış şarkısı: “Bir Kadın Çizeceksin.”
Ver coşkuyu Manga!

Öfkeli
Sizi kızdıran bir şeyler var, belki de bir sevgili. Kim bilir belki giden sevgilinin ardından bu öfkeniz… Bu ruh haline ilaç gibi gelen bir şarkı “Değmesin Ellerimiz”. Model grubunun bu çıkış şarkısı, bugüne dek kaç gönül yarasına merhem oldu dersiniz?

Kararsız
Kararsızlara karar verdiren bir şarkı “Olmalı mı Olmamalı mı?” Hayatta bir şeyler sizi arafta bırakıyorsa Bülent Ortaçgil’e kulak verin ve kararınızı kendinizden yana verin.

İlgini Çekebilir:   Dinlerken Dikkati Toplayamama Sorunları

Umutlu
İçinizden kuşlar uçup gidiyor… İyi hissediyorsunuz ama duygusallığa da yatkınsınız. Dinlediğiniz şarkının yavaş ritmi de sizi karamsarlığa itemiyor. Öyleyse bu şarkının sözlerine kulak verin. Öylesine umut dolu ki… Ezginin Günlüğü, “Mutlu Aşk Vardır” diyor.

Efkarlı
Zakkum grubunun “Anason” şarkısı sizde de bir efkar dağıtma masasında dinlenecek şarkı izlenimi uyandırmıyor mu? “Her geçen yıl birer birer masadan eksiliyor dostlar” sözleriyle kadehleri tokuşturası gelmiyor mu insanın?

Enerjik
Gökçe’nin, “Gadjo Dilo” adlı filmdeki “Tutti Frutti” şarkısından esinlenerek yarattığı “Tuttu Fırlattı” şarkısı, insanın içindeki coşkuyu artıran müziğiyle enerjik şarkılar listesinin başında yer alıyor. Enerjiniz hep yüksek olsun!

Kaynak: enerjigundem