Her Öğretmenin Karşılaştığı 18 Veli Tipi

0
939

Öğretmenlik hayatı boyunca yüzlerce öğrenci okutmuş ve okuttuğu öğrenci kadar veli ile iletişim kurmuş öğretmenlerimiz hangi özelliklere sahip veliler ile karşılaşmış olabilir. İşte cevabı:

1. Komşular

1

Size yakın otururlar. Markete gittiğinizde peşinizden gelip sepetinizin içine bakarlar. Ucuz kahvaltılıklar aldığınızı görünce size acırlar.

2. Başınızın Etini Yiyenler

veli tipleri
Her sorunda (ne kadar önemsiz olursa olsun) yanınıza gelip şikayet ederler.

3. Kıdemliler

3

En büyük çocukları sizin sınıfınızda okumuştur ve bu yüzden diğer bütün çocuklarını da size gönderirler.

4. Uzmanlar

4

Genelde öğretmen olan yakınları vardır. Bu yüzden sınıfta yaptığınız şeylerin hep kötü şeyler olduğunu ve hepsini bildiklerini düşünürler.

5. Gerçekten Uzmanlar

5

Onlarda öğretmendir ve size sınıfta yapmanız gereken şeyler hakkında ders verirler. Çoğunlukla sinir bozucudurlar.

6. Yakın Arkadaşlar

6
Siz çocuğun notları hakkında konuşmaya çalışırken o size aşk hayatını anlatır.

7. Hayaletler

7

Okula asla gelmezler. Aramalarınıza geri dönmeyeceklerini bildiğiniz halde hep ararsınız. Bu tipler çocuklarının durumunu hiç merak etmezler.

8. Hediyeciler

8

İyi niyetlidirler, ama durmak bilmeyen hediyeleriyle sizi rahatsız ederler. (-Teşekkürler bayan, ama gerçekten bu hediyeyi kabul edemem. +Ama sonra arkandan ağlar. -Ciddi misin? Hayır diyorum!)

9. Hayalet Yazarlar

9

Çocuklarının ödevlerini onlar yaparlar. Bunu anlamadığınızı düşünürler ama üniversite düzeyinde cümleler ve 1000 yıllık kelimelerle anlaşılırlar.

10. Melekler

10

Onlar her zaman size yardım etmek için sınıfın etrafında dolanırlar. Bir sorun olduğunda gelip çözerler. Sınıf için bir çok şey yapmışlardır.

11. Sorgucular

11

Sizi düzenli olarak ararlar. Arayınca en az 45 dakika konuşurlar. Arabanızı yolda veya otoparkta durdurup soru sorarlar. Her gün e-posta gönderirler.

12. Nostaljik Büyükler

12

Onlarla baş başa konuşmak gerçekten müthiş olabilir. Ama torunları hakkında konuşmaya başlayınca kendi okul anılarından bahsetmesi fazla hoş karşılanmaz.

13. Suçlayıcılar

13

Eğer çocukları düşük not alırsa ya da yanlış bir şey yaparsa hemen sizi suçlarlar.

14. Günah Keçiler

14

Çocuklar ödevlerini yapmadıklarında ailelerini suçlarlar (ödevimi yapamadım çünkü annem bilgisayardan kalkmama izin vermedi.) ama aileyle tanıştığınızda her şeyi anlarsınız.

15. Kızanlar

15

Bir sorun olduğunda önce sorunu öğrenmek yerine direk çocuklarına bağırırlar. Siz olayı anlatmaya çalıştığınızda da sizi dinlemezler.

16. Tanıdıklar

16

Diş doktorunuz, akrabanız, liseden sınıf arkadaşınız olabilirler. Onlar işi gerçekten kolaylaştırırlar ya da garipleştirirler. (-Evet doktor çocuğunuza 1 verdim çünkü…. OVVV!)

17. Özürcüler

17

Her zaman özür dilerler (Ne kadar onlar haklı olsa da). Sizin suçlu görünmenize ve özür dilemenize asla izin vermezler.

18. Destekçiler

18

Onlar çocuklarının eğitimini desteklemek için çalışırlar. Aynı zamanda size de işinizde kolaylık sağlarlar.
[quote_box_center]Yasal Uyarı: Yazının tüm hakları kişiselbaşarı.com a aittir. “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır.[/quote_box_center]
PAYLAŞ
Önceki İçerikDoğu ve Batı İnsanının Yaşam Tarzı ve Hayata Bakış Farkları
Sonraki İçerikNeden Gelecekteki “BİZ”i Pişman Edecek Kararlar Alıyoruz?
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir