Her Şey Seninle Başlar okurları Hayri Koçlar’ı unutmayacak…

0
230

BU DÜNYADAN BİR HAYRİ KOÇLAR GEÇTİ…HAFIZAMIZDA KALDI.

Henüz 16 yaşındayken geçirdiği bir motosiklet kazasında hayatını kaybeden Hayri Koçlar’ ile ilgili Mümin Sekman’ın mesajıdır:

“8 aralık 2011 sabahı sıradan bir gün gibi başlamıştı.  Bir ara telefonum çaldı, arayan Emrah Yüceldi.

ABD’den bir iş için Türkiye’ye geldiğini, İzmir’de olduğunu, sabah kahvaltıda Hürriyet gazetesini açıp okuduğunda 16 yaşındaki bir gencin motosiklet kazası yapıp hayatını kaybettiğini gördüğünü anlattı. 

Buraya kadar her şey yeterince üzücü gidiyordu ki,  ardından gazetede ölen gencin elinde Her Şey Seninle Başlar bulunan bir fotoğrafının gazete manşetinde kullanıldığını söyledi. Sonra da haberin fotoğrafını çekip, mail ile gönderdi.  

Hemen 16 yaşındaki Hayri Koçlar’ın iç parçalayan ölüm hikayesini okudum.  Motosiklet kazasına dayalı bir ölümdü. Olay Bodrum civarında yaşanmıştı. Ailesi örnek bir karar alıp organlarını bağışlayınca, 7 ayrı kişinin yaşamasına katkıda bulunmuştu.  Bazı gazeteler Hayri’yle ilgili fotoğraf ararken, her nasılsa kitapla çekilmiş bir fotoğrafını bulup, onu yayınlamışlardı.

Hayat ne ilginç .  Ölümle ne kadar iç içe. ve o yaşlarda insana ölüm ne kadar da uzak görünürdü. 

16 yaşındaki delikanlı Hayri Koçlar, o fotoğrafı çektirirken, bir elinde kitap tutup diğer eliyle “Her Şey Seninle Başlar” işareti yaparken, yakın bir tarihte ölebileceğini, bir gün o kitabın kapağını tasarlayan Emrah Yücel’in de, o kitabı yazan Mümin Sekman’ın da o resmini görebileceğini muhtemelen hiç düşünmemişti.    

Ailesinin organlarını bağışlama kararı alması nedeniyle, 16 yaşındaki Hayri Koçlar 7 ayrı kişinin bedeninde ve tüm bizlerin, Her Şey Seninle Başlar okurlarının da kalbinde yaşıyor artık. Başta ailesi, okul arkadaşları olmak üzere, hepimizin başı sağolsun… “

Mümin Sekman

Kaza ile ilgili detaylar için:

http://www.dha.com.tr/haberdetay.asp?Newsid=242443

http://www.hurriyet.com.tr/izmir/19415121.asp

http://www.milliyet.com.tr/hayri-nin-karacigeri-ogretmene-nakil/ege/haberdetay/08.12.2011/1472644/default.htm

PAYLAŞ
Önceki İçerikÇılgın Düşünebilmek
Sonraki İçerikİlluminati zırvası
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir