Hıdır Kişisel Gelişiyor

0
183


Zirvede genç bir yönetici üç günlüğüne bir adaya gider. Sahilde tek başına alır laptopu hesap-kitap derken bir adam gelir sahile, onun yaşlarında. Bir de kova. On dakikada koca koca balıklar yakalar, kovayı doldurur ve gider.

Ertesi gün aynı sahne… Üçüncü gün zıpır yönetici gider adamın yanına.

– Niye on dakikada bırakıyorsun?

– Yetiyor bana.

– Sekiz saat tutsan yüzlerce kat daha fazlasını yakalar mısın?

– Evet

– Kilosu şu kadardan, şu kadar eder. Bu parayla altı ayda üç balıkçı teknesi alırsın, yanında dokuz kişi çalışır. O tekneler sana, bak hesapla, beş yılda şu kadar kazandırır.

– Sonra?

– Balık çiftlikleri kurar, ihracat yaparsın.

– Sonra?

– Yerleşir deniz kıyısına, keyif yaparsın.

– Ağabey, ben şimdi zaten onu yapıyorum.

– …

Ahmet Şerif İZGÖREN

PAYLAŞ
Önceki İçerikDuvarı Aşamıyorsan Bir Kapı Aç
Sonraki İçerik1 Dolar, 11 cent
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir