Hikaye: E-Postanız Kariyerinizde Ne Kadar Etkili?

0
315

Bir işsiz Microsoft´un temizlikçi için verdigi is ilanina basvurur.

Personel şefi kisa bir is görüsmesini takiben ve test (yer temizletme) yaptiktan sonra sunu söyler:
“-Ise kabul edildin,bana email adresini ver , sana baslama tarihini ve getirecegin evraklari bildirecegim”

Adam boynu bükük bir sekilde bilgisayarinin ve tabii ki emailinin olmadigini söyler. Personel sefi bu durumda, yasayan birisi olarak düsünülemeyecegini ve yasamayan birisini de ise alamayacagini yüzüne vurur.

Adam ne yapacagini bilmez ve kirgin bir sekilde ve cebinde sadece 10$ ile disari çikar. Sebze Haline gidip 10 kg domates almaya karar verir, kapi kapi dolasarak domatesleri satar ve sermayesini iki katina çikarir.Bu isi üç kere daha yapar ve sermayesini 160 $´a yükseltir.Artik bu sekilde yasamini devam ettirebilecegine kanaat getirir.

Her sabah evinden biraz daha erken çikar ve daha geç döner..

Hergün parasini katlamakla mesguldür artik. Kisa bir zaman sonra bir el arabasi satin alir, daha sonra bunu bir kamyonla degistirir.Bir süre sonra bir sevkiyat filosunun sahibidir artik.,

5 yil sonra adam ABD´nin en büyük gida distribütörü olmustur. Artik ailesini gelecegini düsünür ve bir hayat sigortasina basvurur. Görüsmenin sonunda sigortaci teklifini göndermek üzere email adresini ister. Adam email adresinin olmadigini söyleyince sigortaci söyle der:

“-Çok tuhaf, bir emailiniz olmadan böyle bir imparatorluk kurmussunuz,hele bir de emailiniz olsaydi ne olurdunuz kimbilir..”

Adam düsünür ve söyle cevap verir :

“- Microsoft´da temizlikçi olurdum”

Kissadan hisse no.1: Internet yasam için bir çözüm degildir.

Kissadan hisse no.2: Eger emailin yoksa ve çok çalisirsan $ milyoneri olabilirsin.

Ekleyen:Semra Ak

PAYLAŞ
Önceki İçerikÇocuğunuzu Daha Zeki Yapmanızı Sağlayacak 25 Taktik
Sonraki İçerikPORSCHE Nasıl Başardı?Bir araba devinin örnek alınacak öyküsü…
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir