Hızlı Rahatlama Teknikleri

0
5496

Caner, eskiden şöyle tanınırdı: “Rahatsız”. Gerçekten öyle gergin bir insandı ki doktorunum teşhisine göre tansiyondan, dayanılmaz baş ağrılarından ve kronik sır ağrısından muzdaripti. Aynı zamanda çok da endişeli biriydi. Düzenli olarak rahatlama tekniklerin! uygulamayı öğrendiğinde, problemleri artık son buldu. Sadece basit rahatlama tekniklerin! uygulanması ile kas gerginliklerinin giderildiğine dair çok sayıda çalışma vardır. Bu teknikleri kullanan insanlar kendilerini akılsal ve bedensel olarak daha güçlü ve yararlı hissetmektedirler. ,

Bir gün içinde, pek çok kez 2 dakikalık rahatlama tekniklerine kendinizi vermeye hazırsanız, sağlıklı sonuçlar elde ettiğinizde şaşırabilirsiniz. Yalnızca ayaklarınız) dinlendirmek, yere uzanmak, gerilmiş kaslarınız! gevşetmek ve daha yavaş nefes alıp vermek kanınızın kimyasal yapışım değiştirmekle kalmayıp sinir sistemi üzerinde de derin etkiler yaratmaktadır. Bir seferde bunu iki kez, bir günde 5 ya da 10 kez yapmayı başarırsanız, stres derecenizi düşürürken sağlık arttırıcı etkilerini de göreceksiniz. Sakın bunun için “çok meşgul” olduğunuzu söylemeyin. Bir günde ortalama 20 dakikanızı alacaktır. Çok meşgul olduğunu söyleyen bir yönetici bize başvurduğunda, ki bu kişi stresin semptomlarından acı çekmekteydi, ona gün içinde bu mini gevşeme tekniklerim kullanmasın) önerdik. Önerimizi uyguladı, şimdi odasının kapışım kapatıyor,koltuğuna birkaç dakika yaslanıyor ve gözlerin! kapatarak derin ve yavaşça nefes alıyor. Böylece kasları gevşiyor. Söylediğine göre işte daha canlı, daha konsantre olabilmekte ve ofisten ayrılırken daha az stres hissetmektedir. Bu teknik, onun bu terapiden elde ettiği pek çok yararı ortaya çıkarmasına olanak vermiştir.
İşte basit metod;

• Her birkaç saatten birkaç dakika alın,

• Gevşemiş bir pozisyonda geriye yaşlanırı,

• Gözleriniz! kapatın,

• Yavaşça nefes alıp verin,

• Gergin kaslarınızın gevşemesine izin verin,

• Hoş bir sahne hayal edin.

Pek çoğumuz stresten dolayı kısa bir molaya bile sahip olmadan çalışır ve kendimizi strese sokarız. Bir sürü yanlış inanca göre rahatlamadan yararlanabilmek için bir seferde yirmi ya da otuz dakika gerekmektedir. Doğru değil! Birçok insan uzatılmış rahatlamadan sonra kendilerim daha gergin hissetmektedir.

Unutmayın, yere oturmak ya da uzanmak, kaslarınız) rahatlatmayı, derin ve yavaşça bir-iki dakikalığına nefes alıp vermeyi gerektirmektedir. Aynı zamanda olumlu imgeleri de akla getirmek iyi bir fikirdir.

PAYLAŞ
Önceki İçerikSabah Sabah Ağaça Olmak
Sonraki İçerikBaşarı ve Motivasyon Taktikler
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir