Honduras Gönüllüleri

0

Sizler hiç işten,okuldan kalan boş zamanlarınızda bir yardım gönüllüleri ekibine katılarak ,yardıma muhtaç insanların gözlerindeki umut ışığını gördünüz mü ,yada görmek istermisiniz ?.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SHH ekibi yardıma muhtaç insanların adeta umut ışığı olmuş.

Merak edip araştırdım SHH  nedir,kimdir bu insanlar.Bir yardım derneği olabilirmi acaba ?.

Araştırmalarım sonucunda SHH ile ilgli çok ilginç ve güzel bilgiler sizler için  hazırladım .Dünyaca tanınan  SHH ilk kez kisiselbasari.com olarak sizlere tanıtılmış olacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SHH :2005 Yılında Mary Washington Üniversitesi kampüsünde  sıradan bir grup öğrencilerin Honduras ziyareti için bir araya gelmesi ile kuruluyor.Kar amacı gütmeyen ve 20$ ile yola çıkan ekip için amaç:Yoksul öğrencilere yardım,yetimhanelerde gönüllü anne ,baba  ziyaretleri ile insanlık görevlerini yapmak… Peki bu organizasyon için para lazımdı ,öğreniciler parayı nerden,nasıl temin edeceklerdi.? Yola bir kere çıkmış olan öğrenciler için bu geri adım atma bahanesi değildi.Okul kampüsü fırını bu muhteşem organizasyona maddi katkıda bulunmak ,satış yapmak için iyi ,güzeldi. lakin yetersizdi.CNN’den  Larry King bu gönüllü küçük grubu tanınması için kendi programına aldı.Kurulan yardım fonu ile organizasyon gün geçtikçe büyümeye başladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Honduras’ta yapılan inşaat çalışmaları grup tarafından yapılıyor.Anlayacağınız özel para ile tutulan kişiler değil,bu yola gönül koymuş gönüllü ekip tarafından çalışmalar devam ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Honduras’ta öğrenciler artık  suların içinde ders göremeyecek,yağmurda kitapları ıslanmayacak.Öğrenciler kendilerine yapılan okul ve dersliklerin inşaat  aşamasının  bitmesini heyecanla bekliyorlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SHH ile birlikte çalışmak,Honduras’a gitmek isteyen ve bu yardım çalışmalarında okul inşaatına,kimsesiz çocuklar için yapılacak olan barınaklara,  tuğla koymak isteyen gönüllülere katılma imkanıda var.Hedef 2020 Yılına kadar ABD.de tüm  kampüslerde SHH topluluğunun kurulması.

 

Aslında her insan bir Honduras gönüllüsü olabilir. Bulunduğunuz ilin ilçesi,farklı il ve iller…Neden sizlerde bir umut eli olmayasınız? .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Terk edilmiş sokakta yaşayan  yetim,öksüz çocuklara barınak,gıda ve giyecek yardımı yapan, okul inşaatı ile öğrencilerin eğitime devam etmelerini sağlayan bu başarılı ve gönüllü ekibin yolu açık olsun…

 

 

/Türkçe çeviri /Kaynak/Resim /Ek yazılar- kisiselbasari.com