İçe Dönük İnsanların Beyinlerinde Neler Var?

0
4954

Liz Fosslien ve Mollie West içe dönük insanları ilk olarak Quietrev de yayınlanan illüstrasyonlarla anlatmışlardır. Quietrev içe kapnık olmanın ne demek olduğunu anlatı.

İşte bu illüstrasyonlar.

1. Sinirsel Yollar

Marti Olsen Laney’ye göre, içe dönük insanlar uyarıcıyı işlemek için daha uzun sinirsel yol kullanırlar. Bilgi, uzun süreli hafıza ve planlamanın birleştiği bir yoldan gider. Diğer bir deyişle, içe dönük insanların bilgileri ve olayları işledikleri yol daha karışık ve uzun. Bilgiler işlenirken aynı zamanda içsel düşüncelere ve duygulara da yer verilir.

KAYNAKboredpanda
PAYLAŞ
Önceki İçerikMuhammet Ali’den Zaman Yönetimi ve Hayat Dersi
Sonraki İçerikÇocuklara Beyni Öğretmek Gerekir. Çünkü ….
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir