İçimizden Bir İnsan Bir Vali

0
1656

Bu hikaye size bir valinin nasıl olması gerektiğini ve efsane nasıl olunacağını göstermesi açısından önemli. Hikayemizi okuyalım sonra kararı siz verin.


Abdurahim Kültür Hoca anlatıyor

Hastanede Gümüşhane Kelkitli bir muhtar ile tanışmıştım, kızı Erzincan’dan evli olan muhtar’ın kızının evi Erzincan depreminde yıkılır, devlet mağdurlara yeni ev verir.. Kelkitli muhtar kızının evinin işlemleri için Erzincan’da Valilik binasına gider, öğlen paydosu olduğu için çalışanlar yemek paydosundadır.

Kağıtlar elinde bakınan muhtar’a kot pantolonlu yakası açık elinde zincir sallayan birini görür
Amca buyur der

Muhtar derdini anlatır

Kat pantolonlu şahıs evrakları alır bir o odaya girer kaşe basar, diğer odada çekmeceyi açar evrak ekler, diğerini deftere kaydeder. En son Valilik yazan odaya girer ve oradan çekmeceden bir mühür çıkartıp mühürler adamın evraklarını eline tutuşturur.

Burada çalışan hizmetliler ne kadar rahat valinin odasına girip çıkıyor diye içinden geçirerek
genç adama sorar:

Yeğenim çok sağol, ama Vali sana kızmasın

Genç adam karşılık verir:

Yok amca kızmaz

Peki yavrum sağ olasın, senin adın nedir?

Benim adım Recep amca

Muhtar “Yoksa sen Recep Yazıcıoğlu musun?

İşte milletin hizmetkarı bir vali, işte adam gibi bir Vali ve yine kot pantolonuyla hem milletinin hemde ailesinin hizmetinde olan bir Vali …

Fotoğrafa Bakın İçimizden Birisimi Siz Karar Verin..
Fotoğrafa Bakın İçimizden Birisimi Siz Karar Verin..
PAYLAŞ
Önceki İçerikBeynin İçinde Nasıl Bir Dünya Yaşıyor?
Sonraki İçerikÜşengeçliği Yenmenin 10 Etkili Yolu
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir