Iki kardeşe ait çiftlik..

0

Iki kardeşe ait çiftlik.. Geliştiren Hikayeler Kişisel Gelişim
Bu, makinelerden emek gücüne ve mala kadarher seyi hiç aksatmadan paylasan yan yana iki çiftligin 40 yıldan bu yanailk ciddi ayrılmalarıymıs.Böylece, o uzun yıllar süren is birligi de parçalanmıs. Önceleri küçük biryanlıs anlama ile baslayan anlasmazlık, giderek büyük bir uçuruma dönüsmüsve en sonunda da yerini, karsılıklı sarf edilen nahos sözcüklerin ardından,haftalar süren sessizlige bırakmıs. Bir sabah John´un kapısı çalınmıs.Kapıyı açınca karsısında elinde marangoz çantasıyla duran bir adam görmüs.

“Ben birkaç günlük bir is arıyorum ” demis adam. Belki bana verecek ufaktefek bazı isleriniz vardır. Acaba size yardımcı olabilir miyim?”

“Evet,” demis büyük kardes. “Sana göre bir isim var. su derenin karsısındakiçiftlige bir bak. Oradaki benim komsum, daha dogrusu orada oturan benimerkek kardesim. Geçen hafta aramızda bir otlak vardı, ama o buldozeriyleırmak bendi yaptı ve simdi aramızda bir dere var. Bunu bana acı vermek içinyapmıs olabilir, ama simdi ben ondan daha iyisini yapacagım. Ahırın yanındayatan su kütükleri görüyor musun? Senden bana bir çit yapmanı – 2,5 metrelikbir çit yapmanı istiyorum – ki onun yerini bir daha görmek zorundakalmayayım. Ne yaparsan yap, sunu hallet.”

İlgini Çekebilir:   İNSAN BEYNİNİN DUYULMAYAN SIRLARI