Iki kardeşe ait çiftlik..

0
143


Bu, makinelerden emek gücüne ve mala kadarher seyi hiç aksatmadan paylasan yan yana iki çiftligin 40 yıldan bu yanailk ciddi ayrılmalarıymıs.Böylece, o uzun yıllar süren is birligi de parçalanmıs. Önceleri küçük biryanlıs anlama ile baslayan anlasmazlık, giderek büyük bir uçuruma dönüsmüsve en sonunda da yerini, karsılıklı sarf edilen nahos sözcüklerin ardından,haftalar süren sessizlige bırakmıs. Bir sabah John´un kapısı çalınmıs.Kapıyı açınca karsısında elinde marangoz çantasıyla duran bir adam görmüs.

“Ben birkaç günlük bir is arıyorum ” demis adam. Belki bana verecek ufaktefek bazı isleriniz vardır. Acaba size yardımcı olabilir miyim?”

“Evet,” demis büyük kardes. “Sana göre bir isim var. su derenin karsısındakiçiftlige bir bak. Oradaki benim komsum, daha dogrusu orada oturan benimerkek kardesim. Geçen hafta aramızda bir otlak vardı, ama o buldozeriyleırmak bendi yaptı ve simdi aramızda bir dere var. Bunu bana acı vermek içinyapmıs olabilir, ama simdi ben ondan daha iyisini yapacagım. Ahırın yanındayatan su kütükleri görüyor musun? Senden bana bir çit yapmanı – 2,5 metrelikbir çit yapmanı istiyorum – ki onun yerini bir daha görmek zorundakalmayayım. Ne yaparsan yap, sunu hallet.”

PAYLAŞ
Önceki İçerikEKİP LİDERİNİN EL NOTLARI
Sonraki İçerikNarkissos
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir