İmzadan karakter okuma ilminin temel taşları

0
142

İmzadan karakter okuma ilminin temel taşları

Grafoloji (yazı bilimi) Avrupa ve Amerika´da sıklıkla başvurulan bir ilim dalı. İstihbarat teşkilatları olayları çözümlemek, büyük şirketler eleman alımında isabetli karar vermek, eğitimciler öğrencilerini daha iyi tanıyabilmek için imza ve yazıdan karakter tahlili yapmaya sıkça başvuruyor. Türkiye´de çok fazla uygulama alanı bulunmayan bu dal, Adli Tıp Kurumu´nda genellikle sahtecilik olaylarını çözümlemede kullanılıyor.

İmzadan karakter okuma ilminin temel taşları

– İmza uzun olursa kişi sabırlıdır.- İmza kısa ise insan mantığını iyi kullanır.- İmza keskin çizgiler içeriyorsa kişi keskin fikirli, esprili, keskin mantıklı ve dilini kılıç gibi kullanan ve dilinden çok çekecek bir insandır.- İmza düzgünse insan düzgün karakterli, güvenilir, iyi ahlaklı, uyumludur.- İmzada yuvarlaklık varsa kişide lider özellikleri vardır.- İmzada 3 nokta varsa kişi keskin nişancı, avcılığa yatkın ve nüktecidir.- İmzada geri dönüşler varsa kişinin hafızası kuvvetlidir.- İmza sanatsal çizgiler içeriyorsa kişi güzel sanatlara yatkındır.- İmza kısa ve üstünkörü ise kişi boş vermiştir.- İmzanın başı büyük harf ve gösterişle başlıyorsa kişi özgüvenli, başlangıçta kendini iyi, karizmatik tanıtandır.- İmzanın başı, ortası ve sonu büyükse başta, ortada ve sonda kendini iyi takdim eden ve iyi iş takibi olan birisidir.
– İmzanın sonu büyük harfle bitiyorsa başladığı işleri iyi bitiriyor demektir.- İmzanın baş harfinden sonra gelen kısım ince ise kişi ince karakterli ve duygusal, kalınsa kişi kabadır ve duygusal değildir.- İmzanın sonunda ileri veya yukarı doğru giden bir çizgi varsa kişinin hedefi büyüktür. Aşağı doğru çizgi varsa kişi içine kapalıdır. Karamsardır.- İmza sağa yatıksa kişi sosyal, diplomat; geriye yatıksa anti sosyaldir.- İmza uçuk kaçıksa insan uçuktur.- İmzada 3-4 farklı karakter varsa kişi tiyatroya yatkındır.

PAYLAŞ
Önceki İçerikYaşını Söyle Sendromunu Öğren
Sonraki İçerikMedya tarihinin ilk ´yalan haber´i
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir